Kim jest aktuariusz, w jakim miejscu on może pracować oraz jakie mógłby mieć wykształcenie?

Dużo ludzi nie napotkała się ani razu z reprezentantem tego typu zawodu jak aktuariusz. Powinien on posiadać wiedzę między innymi z przedziału matematyki finansowej, statystyki czy też demografii.
specjalista
Dodane przez: U.S. Department of Agriculture
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Zgodnie z odpowiednią ustawą, certyfikowanym aktuariuszem jest osoba fizyczna spełniająca następujące wymagania: ukończyła studia wyższe o specjalizacji aktuarialnej, praktykowała pod kierunkiem profesjonalnego aktuariusza przez okres min. 2 lat, zdała z korzystnym wynikiem test aktuarialny (jest on złożony z m.in. takich części jak: matematyka ubezpieczeń życiowych, czy matematyka ubezpieczeń majątkowych) i naturalnie ma całkowitą zdolność do czynności prawnych. Takich specjalistów zatrudnia biuro aktuarialne - rezerwy24.pl/uslugi_aktuarialne - albo instytucja finansowa, np. bank czy też towarzystwo ubezpieczeniowe. Tego typu fachowcom przepisuje się udział w dodatkowych szkoleniach pogłębiających wiedzę z zakresu fachowego aktuariatu.


Wykładowca
Dodane przez: Laurel L. Russwurm
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wiedza otrzymana w granicach specjalnych szkół podyplomowych z dziedziny aktuariatu mogłaby zostać niezwykle przydatna dla ludzi dopiero rozpoczynających pracę w biurze aktuarialnym, zakładach ubezpieczeń i pozostałych urzędach. Działalność w aktuariacie niewątpliwie niesie wiele satysfakcji i pozwala na intensywny rozwój, zarówno ten specjalistyczny, jak i stricte intelektualny. Zazwyczaj oferowaną przez agencje aktuarialne propozycją jest tak zwana kalkulacja aktuarialna.
Jest ona przeprowadzana z zasady na bazie następujących, ściśle powiązanych z indywidualnym pracownikiem, informacji, między innymi tego typu jak: płeć czy wysokość wynagrodzenia.
2018/02/16, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.