Kiedy sam pracodawca mógłby przeprowadzać kursy BHP?

Zatrudniony w dowolnej firmie musi przejść takie przeszkolenie, aby rozumiał jak bezpiecznie oraz prawidłowo wykonywać swoją pracę. Do organizowania tego typu szkoleń zobowiązany jest zwierzchnik oraz powinien je powtarzać co jakiś czas, aby utrwalić wiedzę z określonej dziedziny.


Takie szkolenie to kurs BHP, którego częstotliwość realizowania jest uzależniona od zajmowanego stanowiska.


halley, aktuariusze, rezerwy24


Następne teksty

Jaka jest nowa oraz interesująca oferta oferowana przez wiele dobrych kancelarii prawnych?

Warszawa
Dodane przez: wrhoanaz
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Ze świadczeń oferowanych przez kancelarię adwokacką korzystają wszystkie te osoby, które w wyniku życiowych spraw stanęli przed koniecznością uzyskania specjalistycznej pomocy mecenasa.


Ci członkowie personelu, którzy zajmują robotnicze miejsca pracy i wykonują szczególnie niebezpieczne zadania, muszą takie kursy przechodzić co roku. Zwłaszcza jeśli praca jest szczególnie groźna dla zdrowia np. praca na wysokości. Raz na 3 lata kurs (kliknij) powinni przejść robotnicy zajmujący stanowiska robotnicze nie wykonujący niebezpiecznych zadań. Sam pracodawca także musi przejść tego typu przeszkolenie. Jego kurs ważny jest przez pięć lat. Tyle samo ważny kurs jest dla osób, które zarządzają pracownikami, a w szczególności mistrzów oraz brygadzistów. Raz na sześć lat kurs (WWW) muszą przejść pracownicy biurowo-administracyjni.


Pracodawca ma obowiązek powołać w obrębie firmy osoby do udzielania pierwszej pomocy oraz do przeprowadzania czynności w zakresie ewakuowania pracowników oraz zwalczania pożarów. Gdy zwierzchnik zatrudnia jedynie pracowników młodocianych lub z niepełnosprawnością, działania z zakresu zwalczania pożarów i udzielania pierwszej pomocy mógłby prowadzić sam. Przepisy nie mówią dokładnie zakresu szkolenia, jakie muszą odbyć osoby wyznaczone do udzielania początkowej pomocy i do wykonywania czynności z zakresu ewakuacji pracowników oraz zwalczania pożarów. Takie kursy mogą być aktualizowane w ramach typowych kursów BHP. Osoby, jakie wyznaczone są do wykonywania zadań w zakresie ewakuacji oraz ochrony przeciwpożarowej nie muszą mieć specjalistycznych umiejętności w tej dziedzinie.


Powinni mieć jedynie ukończone przeszkolenie BHP zgodnie z ustawą Ministra Gospodarki i Pracy. Pracodawca musi zatroszczyć się o to, żeby przeszkolenie było przygotowane w zgodzie ze stanowiskami występującymi w zakładzie pracy.
2018/05/27, 22:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.