Jeśli posiadasz firmę zadbaj o obowiązkowe składki

Prowadzenie przedsiębiorstwa bywa bardzo trudne. Idzie tu oczywiście o zorganizowanie pracy, szeroką działalność marketingową, ale również o akty prawne, jakich każdy przedsiębiorca musi przestrzegać.


Startujące przedsiębiorstwa nierzadko mają kłopoty z wytyczeniem wysokości składek, jakie należy odprowadzać na przykład do ZUS.


wymiana walut
Dodane przez: epSos .de
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Warto korzystać ze wsparcia profesjonalnych doradców, by spać spokojnie. Trzeba wiedzieć, iż wysokość składek ZUS zależy przede wszystkim od wielkości przeciętnego wynagrodzenia i od minimalnego wynagrodzenia. mamy oczywiście wiele typów składek. Są to na przykład składki emerytalne, rentowe ale również chorobowe, zdrowotne, wypadkowe czy na fundusz pracowniczy. Jeśli idzie o przedsiębiorstwa wiemy już dobrze, iż wysokość składek wzrosła. Podwyżka jest efektem założonego w budżecie wzrostu pensji na bieżący rok.


Następne teksty

Zakres usług, świadczony przez biura rachunkowe

podatki
Dodane przez: sanchezcl
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Bardzo wiele ludzi, szczególnie właścicieli firm, nie wyobraża sobie życia bez doświadczonego doradcy podatkowego. Jednak jak się okazuje profesja doradcy podatkowego jest bardzo młoda.


Rekrutacja
Dodane przez: Lech Karol Pawłaszek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


strony


Dobrze jest wiedzieć, że jeśli jesteśmy startującymi przedsiębiorcami, możemy odprowadzać składki preferencyjne. Zależą one rzecz jasna od wysokości płacy minimalnej na aktualny rok. Składki preferencyjne możemy opłacać najdłużej przez dwa lata. Aktualna wysokość składek ZUS to kwestia, jaka ciągle się zmienia. Warto więc zatrudniać biuro księgowe, jakie pomoże nam rozwiązać te kwestie. My wówczas zajmiemy się sprawami prawdziwie istotnymi dla firmy. Idealnie byłoby, abyśmy wybrali sprawdzone biuro rachunkowe. Popytajmy pośród znanych nam przedsiębiorców i posprawdzajmy opinie w sieci. Profesjonalne biuro rachunkowe przyszykuje dla nas również atrakcyjne umowy pracownicze a także przypomni o szkoleniach BHP.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.