Jeśli nasza spółka sprzedaje jakieś produkty na wschód, to zapewne wie, że istnieją tam inne certyfikaty gwarantujące jakość towaru

Ci, którzy eksportują swoje towary do Federacji Rosyjskiej i państw stowarzyszonych w WNP (Wspólnota Niepodległych Państwa - zrzesza niemal wszystkie kraje byłego ZSRR) zdają sobie sprawę z tego czym są ich certyfikaty jakości.
certyfikat higieniczny
Dodane przez: TopRank Online Marketing
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Żeby coś mogło zostać przyjęte na ich rynek, wymaga takiego dokumentu.


GOST Certificate (http://certificator.eu/en/Certification/GOST-R.html) jest niezbędny wszystkim tym firmom, które mają zamiar handlować z Rosją. Standardy te pochodzą jeszcze z okresu Związku Radzieckiego i uległy małej modyfikacji, także ogólnie rzecz ujmując - obowiązują do chwili obecnej. Uważa się, że w pewnym sensie są podobne do naszych norm ISO. Mamy szansę zatem zetknąć się z przedziwnymi hybrydami w stylu GOST ISO 9001.


Obecnie istnieją specjalne przedsiębiorstwa, które pomogą nam uzyskać certyfikat higieniczny (http://www.certificator.eu/pl/certification/hygiene-certificate.html) na terytorium Rosji. Dzięki zleceniu tego procesu na fachowców, zaoszczędzimy czas i nie zakopiemy się na długie tygodnie w dokumentach. A jak wszyscy słyszeliśmy, w Federacji Rosyjskiej biurokracja bywa przytłaczająca i wszyscy urzędnicy kochają ogromne ilości papierów. Kiedy uzyskamy już niezbędne pozwolenia, to rynek rosyjski stoi przed nami otwarty. Jest to chłonny rynek zbytu z wielkimi możliwościami, dlatego trzeba kierować tam swój wzrok oraz potencjał, jeśli wytwarzamy jakiś produktów.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.