Jakimi zadaniami zajmuje się merchandiser? Jak zostać takim fachowcem? Co należy umieć?

Wiele nazw profesji wzięło się u nas z angielskiego, więc niekiedy nie do końca wiemy, o czym mowa. Tak może być przykładowo z zawodem merchandiser, o jakim opowiemy w poniższym artykule.


Tego rodzaju osoba zatrudniona jest najczęściej w branży produkcyjnej, a również w dystrybucji.


merchandiser
Dodane przez: Amy
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najważniejsze zadania tego typu pracownika to przede wszystkim ekspozycja towaru, organizacja akcji promocyjnych, a wszystko to w konsekwencji ma zmaksymalizować sprzedaż. Osoba pracująca na takim stanowisku powinna odznaczać się indywidualnymi predyspozycjami, musi wiedzieć, jak wpływać na poprawę sprzedaży określonych produktów.


Następne teksty

Pracownik- świetna inwestycja

Dodane przez: materiały prasowe
Wszyscy właściciele firm są zobowiązani w szczególności troszczyć się o swoich pracowników. Jest to transakcja wiązana. Zadowolony pracownik jest dużo bardziej wydajny, nie wymyśla na swojego przełożonego i nie marnuje czasu, krążąc po sieci. Dodatkowo, pracownik, który jest doceniony, staje się dla innych przykładem oraz czuje apetyt na więcej, zatem robi za dwóch, by zasłużyć na kolejną nagrodę.


giełda
Dodane przez: US Department of Education
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Z pewnością nie jest to proste zadanie, szczególnie że dzisiaj panuje znacząca konkurencja właściwie na każdym froncie. W tym celu, dla ulepszenia swoich kwalifikacji, taki specjalista powinien ciągle się kształcić, a najlepsze do tego celu są liczne kursy i szkolenia z tej dziedziny wiedzy. Dla osób, które pragną iść na studia mamy niedobre wieści, gdyż nie ma jeszcze takiego kierunku, który uczy w tym zakresie, jednakowoż możemy studiować pokrewne dziedziny, tj. zarządzenia, handel lub marketing.


To z pewnością jest pomocne w takim zawodzie, tego typu osoby w sumie lepiej poradzą sobie na takim stanowisku, bo mają wiedzę, jaką mogą wykorzystywać w każdy dzień.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.