Jakimi sprawami najczęściej trudnią się aktualnie adwokaci?

Do jednych z nadzwyczaj często wykonywanych przez adwokatów zleceń należą rozwody. Te nieprzyjemne kwestie zakończenia małżeństwa są coraz częściej spotykane, a każdego roku liczba rozwodów rośnie w zastraszającym tempie
.

Taki stan rzeczy jest związany nie wyłącznie ze zmianą myślenia odnośnie do trwałości pożycia małżeńskiego, ale także na przykład z podejmowaniem zbyt pochopnych decyzji o zawarciu małżeństwa.

fotografijka - prawo
Dodane przez: Lukas Plewnia
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Prawo rodzinne jest ciekawą specjalizacją dla większości studentów edukujących się na adwokata oraz możemy się spodziewać, że decydując się na tą ścieżkę kształcenia nie będziemy marudzić na niedostatek zleceń, o ile zostaniemy zatrudnieni w jakiejś kancelarii adwokackiej o rekomendowanej pozycji wśród klientów. Jednakże decydując się na prawo (kliknij hiperłącze) rodzinne musimy mieć świadomość tego, iż adwokat zajmujący się tego typu kwestiami jest niejednokrotnie narażony na przedstawianie osobistego zdania.


Praca jako adwokat jest o tyle ciężka, że prócz długiego uczenia się różnych kodeksów i regulaminów powinniśmy wykazać się bezstronnością i troszczyć się o naszego klienta. Może być to nadzwyczaj trudne w szczególności w sytuacji, kiedy to racja spoczywa bezsprzecznie po stronie przeciwnej, to jest po stronie np. zaskarżającego naszego klienta. Taki phrase - sprawdź zajmujący się na przykład rozwodami osób, jakie rozstały się w gniewie i pragną uzyskać jak najwięcej ze wspólnego majątku dla siebie, jest rzeczywiście trudna.

stykówka - prawo
Dodane przez: Piotr Drabik
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Prócz tego, że musimy nieraz bronić przed sądem osobę, która popełniła przewinienie i próbuje wyprostować swój błąd, to jeszcze w dodatku powinniśmy odznaczać się obiektywnością. Rozwody zaliczają się do jednych ze szczególnie emocjonujących rozpraw, które codziennie odbywają się w polskich sądach. Kwestia jest jednak niebywale delikatna zwłaszcza wówczas, gdy rozwodzący się rodzice są zobowiązani określić pewne ustalenia co do pełnienia opieki nad dziećmi. Stwarza to nieraz wiele nowych konfliktów a w związku z tym postępowanie sądowe często znacznie się przedłuża.


Dlatego też taka praca nie jest odpowiednia dla każdego prawnika. Aby znakomicie trudnić się prawem rodzinnym oprócz obiektywności należy również okazywać empatię i starać się wyszukać jak najlepsze wyjście dla naszego klienta.
2018/01/31, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.