Jakiego typu zadaniami trudni się stolarz budowlany? Jak jesteśmy w stanie nim zostać, jakiego typu warunki spełnić?

Stolarz budowlany definiowany też jako cieśla trudni się obróbką drewna, jednakowoż ma trochę odmienne zadania niż stolarz tradycyjny. Jego najistotniejsze zadania to prace mające związek z tworzeniem konstrukcji z drewna, które są konieczne na placu budowy.


stolarz budowlany


Tego rodzaju konstrukcje to na przykład konstrukcje rozporowe, pomosty robocze jak również konstrukcje więźby dachowej, drzwi oraz okien. Lecz to oczywiście nie wyczerpuje tematu, więc o czym dodatkowo dobrze wiedzieć?


Cieśla jest odpowiedzialny za naprawę wymienionych konstrukcji, a także urządzeń, ale też konserwację drewna różnorodnymi chemicznymi środkami, jakie chronią przed insektami lub ogniem. praca (zobacz czym się zajmuje stolarz budowlany) bez kłopotu znajduje pracę na placu budowy, gdzie musi być przygotowany na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, jak i na zapleczu budowy, w takich miejscach jak na przykład warsztat rzemieślniczy.


Co więcej, czasami trzeba pracować w głębokich wykopach lub całkiem inaczej - na dużych wysokościach. Zawód stolarza budowlanego można podzielić na kilka specjalizacji. Wymienić możemy bez wątpienia cieślę konstrukcyjnego, szalunkowego (przygotowującego szalunki) czy cieśla okrętowego, który jak nazwa określa, naprawia statki.


Następne teksty

W Polsce istnieje prawo, które informuje o tym, że każdy pracownik jest zobligowany co jakiś czas zaliczać szkolenia BHP

Internet
Dodane przez: Andrew Hart
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Znaczny procent ludzi czynnych zawodowo ma za sobą już całą masę szkoleń BHP. Jednakże, nie każda firma musi mieć w tym celu szkoleniowca na stały etat.


Są takie gałęzie przemysłu, w których szkolenie BHP to czysta formalność.


Ażeby zostać takim stolarzem trzeba ukończyć szkołę zawodową o profilu budowlanym, można również ukończyć specjalny kurs, jaki przygotowuje do tego zawodu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.