Jakiego rodzaju wymogi trzeba spełnić, aby zostać rzeczoznawcą majątkowym?

Funkcjonuje parę specjalizacji, jakie obłożone są szczegółowymi wymogami, jakie należy wypełnić, aby mieć możliwość dostać pracę na konkretnymi stanowisku. Jednym z tego typu fachów jest rzeczoznawca majątkowy – po to, by pracować w tym fachu obowiązkowe jest posiadanie określonych uprawnień. Jakie rodzaju konkretnie? O tym nieco niżej.


Warto rozpocząć od początku, a mianowicie od szeregu cech charakteru, których oczekuje się od rzeczoznawcy. Aby dostać pracę na tego rodzaju stanowisku należy być przede wszystkim osobą bezstronną, gdyż w grę wchodzi nie raz rozstrzyganie wszelkiego rodzaju kłótni na tle spadkowym. Szczególnie pożądana cechą u osób na omawianym stanowisku jest profesjonalizm. Rzeczoznawca majątkowy musi wykazywać ogromny zakres informacji w temacie np. nieruchomości w regionie i trendach na rynku.

kalkulator
Dodane przez: Chris de Kok
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Profesjonalne podejście dotyka także tego, iż oprócz sztywnego trzymania się określonych standardów, rzeczoznawca majątkowy musi posiadać na tyle doświadczenia, aby brać pod rozważanie indywidualne aspekty, które mają wpływ na cenę np. określonej nieruchomości. Wbrew pozorom, aby stać się rekinem w danym fachu, a tym samym nie zostać oskarżonym o brak stronniczości, należy się mocno nagimnastykować. Przyda się także spora garść wytrwałości do sprawiających problemy kontrahentów, z jakimi przyjdzie niejednokrotnie prowadzić rozmowy w tym zawodzie.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.