jakiego rodzaju grupy wiekowe mają największe problem z szukaniem zatrudnienia?

Jest całkiem dużo osób, które stykają się z problemem bezrobotności. Tym bardziej młode osoby, jak też osoby mające powyżej 50 lat męczą się, ażeby znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcie.


Dlaczego tak się dzieje?


Następne teksty

Jakie obowiązki posiada rzecznik patentowy, czy specjalność rzecznika patentowego bywa czasochłonna

spotkanie
Dodane przez: itupictures
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Rzecznik patentowy jest to osoba, która proponuje fachową pomoc techniczną i prawną różnorodnym podmiotom gospodarczym czy też osobom fizycznym w sprawach powiązanych z własnością przemysłową. Jest to zawód wolny i należy do zawodów zaufania publicznego.


zakup
Dodane przez: Adam charette
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W pierwszym przypadku ograniczeniem jest z pewnością brak doświadczenia. Sporo firm poszukuje osób, które pracowały już w takim charakterze. Z tego względu pierwsza praca po studiach i do tego we własnym zawodzie, jest czasem trudna do dostania. Natomiast w takim wypadku pomocne może być wejście na właściwą ścieżkę przez różne staże, które są łatwiejsze do dostania dla młodych absolwentów. Niektórzy z pracodawców, mający problem ze zdobyciem właściwych rąk do wykonywania konkretnych zadań, decydują się po prostu samodzielnie taką kadrę wyszkolić. Poświęcają swój czas, lecz w ostatecznym rozrachunku udaje im się zdobyć osoby o dokładnie tego typu zdolnościach, których potrzebują w przedsiębiorstwie.


Osoby powyżej 50 roku życia, które zostały zwolnione i szukają nowych zajęć, mają także niemały kłopot. Tym bardziej gdy praca, jaką wykonywały, nie wymagała szczególnych umiejętności. W tego typu sytuacjach przedsiębiorca z reguły woli zatrudnić kogoś młodszego, kto podczas ciężkiej pracy może sprawdzić się lepiej. Podobnie sytuacja wygląda z osobami, jakie znajdują się w okresie ochronnym przed pójściem na emeryturę, który trwa cztery lata. W tym czasie nie można takiej osoby tak po prostu zwolnić.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.