Jakie sprawy formalne są konieczne jeżeli planuje się kupić używane mieszkanie.

Podczas zakupu używanego mieszkania jest sporo spraw formalnych do załatwienia. Jeżeli nawet ktoś będzie miał odpowiednią ilość gotówki, to i tak od pewnych rzeczy nie uda mu się uciec, a tym bardziej jeżeli transakcja będzie kredytowana.


Nasze prawo wymaga, żeby wszelkie transakcje wiążące się z nieruchomościami były zawierane pod postacią aktu notarialnego, tak więc siłą rzeczy w kancelarii trzeba się będzie w tym temacie pojawić. Poza tym przed zakupem powinno się sprawdzić dokładnie stan danego mieszkania, czy na przykład nie będą na nim widnieć jakieś dodatkowe obciążenia w księgach wieczystych. Pominięcie tego może spowodować kiedyś sporo problemów, dlatego też nie należy sobie o tym zapominać. A jeśli na zakup będzie brany kredyt, to dochodzi jeszcze kompletna procedura wiążąca się z jego udzieleniem - kliknij strone.


Internet - kadr
Dodane przez: Vishay Intertechnology
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W pierwszej kolejności banki weryfikują w oparciu o otrzymane zaświadczenia o dochodach zdolność kredytową zainteresowanego mieszkaniem. Dokładnie pod tym linkiem sprawdzają także wcześniejszą historię w BIKu, żeby być pewnym, że kredyt będzie spłacany. Jeśli ten etap przejdzie się pozytywnie, to kolejnym z kroków jest wycena nieruchomości Bielsko-Biała, (http://www.rzeczoznawcy.net.pl/) zrobiona przez uprawnionego rzeczoznawcę. Będzie to konieczne do tego, aby bank otrzymał informację, ile jest warta pożyczek (zobacz pożyczka pod zastaw ziemi rolnej), która będzie stanowiła zabezpieczenie pożyczki.


Następne teksty

Krótki opis najczęściej używanych sposobów i metod wyceniania wartości firm, spółek i przedsiębiorstw.

firma
Dodane przez: Junta Informa
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Przy sprzedawaniu jakiejś spółki jedną z kluczowych spraw jest zrobienie jej wyceny. W sumie takie wyceny przydatne są nie tylko w takich transakcjach, lecz również podczas negocjowania z bankami czy przed wejściem na giełdę.


Przy nieruchomościach trzeba też dostarczyć wypis z ksiąg wieczystych, oraz kilka zaświadczeń ze spółdzielni. Na koniec, jeżeli nie będzie żadnych problemów, zostanie podpisać umowę i przelać pieniądze sprzedającemu.
2018/02/23, 12:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.