Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy adwokatem a radcą prawnym, kiedy można udać się po poradę do każdego z nich

Dla niejednej osoby radca prawny i adwokat to dokładnie taka sama osoba, jedynie nazywająca się nieco inaczej. Rzeczywiście obecnie coraz bardziej różnice między nimi zaczynają się zacierać, pomimo że od strony formalnej w dalszym ciągu będą to dwa oddzielne zawody. Zarówno adwokaci jak i radcy prawni cały tok nauki mają dokładnie taki sam, dopiero po decyzji o aplikacji ich drogi będą się trochę rozchodzić. Zasady pracy w każdym z tych zawodów regulują przepisy prawne, i w oparciu o nie radcy i adwokaci mogą wykonywać swoje obowiązki.


prawnik
Dodane przez: Steven Vance
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W chwili obecnej najbardziej istotne są dwie różnice, jedna dotyczy formy wykonywania swoich usług, a druga możliwości na reprezentowanie przed sądami w niektórych sprawach. Podstawowe zadania, to znaczy udzielanie porad prawnych, pisanie opinii lub opracowanie najróżniejszych umów i aktów są w każdym przypadku takie same. Powinno się wiedzieć, czym w praktyce radca prawny Wrocław - skontaktuj się z nim - różnił się będzie od adwokata, jeśli zajdzie kiedyś potrzeba udania się po profesjonalną pomoc prawną.

Jeżeli będzie chodzić o sposób świadczenia usług, to podstawową różnicą jest to, że adwokatów nie (alimentyhttp://kancelaria-cpr.pl/) można zatrudniać w oparciu o umowę. Jedyną możliwością będzie dla nich kancelaria Wrocław, albo samodzielnie prowadzona, albo razem z innymi adwokatami - wrocławska kancelaria. Z tego też powodu nie jest możliwe zatrudnienie adwokata w firmie na umowę, jeżeli któraś z firm będzie miała tego typu potrzebę to skorzystać powinna z usług radcy. Kolejną istotną różnicą pomiędzy tymi zawodami jest możliwość reprezentowania w danych sprawach.


Radcy na mocy ustawy nie będą mogli tego robić w przypadku spraw karno-skarbowych i karnych - obrońcami w takich sytuacjach mogą być tylko i wyłącznie adwokaci. Wprawdzie przepisy pozwalają na obecność radców, lecz jedynie jako pełnomocnicy stron. Widać więc, że w niejednym przypadku nie będzie znaczenia, czy się ktoś wybierze do adwokata, czy radcy, u każdej z tych osób na pewno otrzyma właściwą pomoc. Jednak jeżeli poszukuje się obrońcy w przypadku popełnienia jakiegoś przestępstwa, to jedyną możliwością będzie jednak adwokat.
2018/05/04, 19:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.