Jakie mamy karty pobytu w Polsce? Jakie są typy, co gwarantują? Czy łatwo je otrzymać?

Karta pobytu w Polsce to dokument, jaki potwierdza tożsamość cudzoziemca, kiedy mieszka on w naszym kraju. Dokument oraz ważny paszport zagraniczny jest potwierdzeniem pełnych praw do mieszkania w Polsce, uprawnia także do wielokrotnego przekraczania naszej granicy bez niezbędności wyrabiania wizy. Podczas przekraczania granicy powinniśmy przedłożyć uprawnionym pracownikom Straży Granicznej kartę pobytu i ważny paszport. Jakie mamy karty pobytu?


kodeksy
Dodane przez: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Uregulowania te są zapisane we właściwych ustawach, jak ustawa o cudzoziemcach. Obcokrajowiec, który ma w planach przebywać w naszym kraju dłużej niż trzy miesiące może starać się o pozwolenie na czasowy pobyt. Zezwolenia na czasowy pobyt wydaje się na max. 3 lata. Okres takiego zezwolenia może być jednak krótszy, jak podstawa starania się o takie zezwolenie może wykazywać na zasadność pobytu krótszego. Ważna wiadomość jest taka, iż pobyt czasowy nie przedłuża się samoczynnie.

Jeżeli więc cudzoziemiec chce pozostać w Polsce przez dłuższy czas, powinien postarać się o nowe zezwolenie. Cudzoziemiec musi opuścić nasz kraj przed upływem terminu ważności zezwolenia na czasowy pobyt, chyba, że posiada inny, ważny dokument, jaki pozwala na legalny pobyt w naszym kraju. Takie dokumenty to przykładowo kolejne zezwolenia na pobyt czasowy albo pozwolenie na pobyt stały. Niekiedy także może być to dokument rezydenta długoterminowego UE. Jeszcze lepszą kartą jest pobyt stały. Dowiedz się więcej, klikając w link: http://karta-pobytu.pl. Tego rodzaju decyzja w kwestii wydania zezwolenia na pobyt stały wydawana jest na czas nieoznaczony.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.