Jaka jest odmienność pomiędzy zwyczajną kartą wydawaną do rachunku, a kartą kredytową?

Większa część osób, jakie posiadają swój rachunek w banku niestety nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one bardzo podobne zarówno z wizerunku jak i w działaniu, wszakże wyraźnie odróżniają się jednym, chociaż wyjątkowo podstawowym szczegółem.


karta kredytowa
Dodane przez: Texas State Library and Archives Commission
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Którym?


Otóż karta, jaka wydawana jest do rachunku bieżącego to karta debetowa. Można za jej sprawą zapłacić przykładowo za zakupy w markecie. Wszakże uwaga, to samo można wykonać za pomocą takiej kredytowej. Gdzie więc pozostaje odmienność? Otóż, jak to zostało powiedziane wcześniej, ta debetowa jest połączona ze zwykłym rachunkiem w banku. W odróżnieniu od takiego, karta kredytowa jest z kolei powiązana z kontem kredytowym. Pozostałymi słowami jeżeli płacimy za sprawunki kartą debetową, to pieniądze pobierane są z naszego aktualnego majątku, z kolei za zakupy zrobione za pomocą karty kredytowej będziemy zmuszeni zapłacić w terminie dalszym. Cena zakupów nie będzie odjęta od naszego salda, a zwiększy kwotę kredytu, który robiąc sprawunki bierzemy.


Następne teksty

Kiedy warto zaciągnąć kredyt?

billboard
Dodane przez: Alan Stanton
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kredyty obecnie są bardzo chętnie podejmowanymi świadczeniami pieniężnymi, tak w bankach, jak także tak zwanych parabankach. Czy jednak zawsze warto ją brać?


Przede wszystkim nie należy decydować się na następne zadłużenie, kiedy już i tak nie posiadamy statecznej sytuacji finansowej.


Aby móc korzystać z karty pożyczkowej należy spełniać 2 główne warunki: należałoby być osobą pełnoletnią i osiągać stałe dochody lub, będąc studentem - posiadać na uczelni grant. Posiadanie karty pożyczkowej jest powiązane z kontem kredytowym, na jakim funkcjonuje tak zwany próg kredytowy. Jego wysokość ustala instytucja bankowa osobno dla każdego swojego klienta.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.