Jak wycenić mieszkanie? Na jakie sprawy zwracać uwagę? Co jest w takiej kwestii najistotniejsze?

Może się jedynie wydawać, iż łatwo sprzedać nieruchomość, jak faktycznie wcale to tak proste nie jest. Na początek trzeba zrobić wycenę, od takiego czegoś będzie wiele zależeć.


Na początek należy ocenić jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości, czyli sprawdzić za jakiego typu kwoty ludzie kupują podobne do takiej jak nasza nieruchomość.


Nie chodzi tu jednakowoż o to, by sprawdzać ogłoszenia, po ile są wystawione, lecz by rzeczywiście przekonać się, za ile są sprzedawane. Kolejny krok to zobaczenie, jakie walory ma okolica, w jakiej znajduje się pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw). Chodzi tu o to, czy jest bezproblemowy dostęp do aptek, sklepów, jakiego typu jest odległość od autobusowych przystanków itd..


prawnik - selfie
Dodane przez: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Kiedy należy pomyśleć o kredycie?

pożyczka
Dodane przez: MBWA PR
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Decydując się na wzięcie kredytu starajmy się zawsze, aby zakup, jaki w ów sposób finansujemy, był istotną inwestycją, dzięki jakiej pomnożymy nasz majątek. Nie dobrym podejściem jest zaciągnąć kredyt po to, ażeby wydać pozyskane w ów sposób pieniądze na bieżące wydatki.


Pewnie nieraz, kiedy brakowało ci pieniążków na nabycie koniecznych rzeczy, zastanawiałeś się nad tym, czy nie iść do banku i zaciągnąć pożyczkę.


faktur


W kolejnym kroku korzystnie zrobić listę wszystkich działań, jak i rzeczy, które wykonaliśmy, by zwiększyć wartość nieruchomości. Istotne są tutaj remonty, do takiego kosztu jednak doliczyć należy także robociznę czy nerwy, które straciliśmy, kiedy odnowiliśmy nieruchomość (www.sprawdzonanieruchomosc.pl/). następny krok to przygotowanie nieruchomości do sprzedaży, czyli usprzątnijmy ją, zasłońmy wstydliwe mankamenty, jak i zróbmy niezbędne remontowe prace.


Millenia Fort Kraków
Dodane przez: Wawel Service
Treści źródłowe: Wawel Service


Najistotniejsze, aby mieszkanie ładnie wyglądało i nie unosiły się w nim dziwne, odstręczające zapachy. Ostatni krok, to bez wątpienia przygotowanie oferty, która będzie zachęcać potencjalnego nabywającego do zakupu.


Co interesujące możemy mieć kłopot, by wycenić mieszkanie, tak się czasami zdarza, ale jest na to rozwiązanie, ponieważ możemy zatrudnić do tego profesjonalistę, a jak wycena mieszkań Kraków jest dobrym miejscem, żeby takiego znaleźć.
2018/04/13, 16:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.