Jak uchronić swoją własność w Sieci?

Tuż po tym, gdy Archimedes szybko wyszedł z okrzykiem z wanny i zaczął biec po uliczkach Syrakuz, powinien udać się do urzędu patentowego i zastrzec swoje znalezisko. Co prawda działał na zamówienie króla Hierona II i w takim wypadku nie musiał bać się o plagiat, lecz jak twierdzi przysłowie strzeżonego Pan Bóg strzeże.


Niestety osób łasych na czyjeś mienie nie brakowało swego czasu i nie brakuje do dzisiaj.
Nie tylko na bazarach moglibyśmy łatwo zakupić buty abibas czy pmua. Tyczy się to wielu, jeśli nie wszystkich, obszarów naszego życia i nie wyłącznie przedmiotów fizycznych. Co jakiś okres słyszymy w mediach rozmowy o plagiatach różnorodnych dzieł muzycznych. Ta plaga dotyka również branże IT, czyli technologie internetowe. Własność umysłowa jest tutaj wyjątkowo istotna, przeto powstała dziedzina prawa zwana po prostu prawo it. Dotyczy ono np. przenoszenia autorskich praw majątkowych do tak zwanych dzieł w formie aplikacji komputerowych, grafik czy tekstów. Wszyscy znamy np. znaki wodne na rogu jakiegoś zdjęcia. Tak zwane phrase - kancelaria prawna it ma na zamiarze chronić twórców przed - stwierdźmy to jasno - przestępcami.


wnętrze mieszkania
Dodane przez: ZZ Bottom
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Idąc niniejszym trybem rozumowania możemy dotrzeć do materii którą jest tzw. ochrona znaków towarowych (przejdź na stronę www.winski.pl). Czym jednak patrząc od strony prawa jest symbol towarowy? Więc mogłoby nim zostać wszelkie oznaczenie, jakie można umieścić na sposób np. graficzny, jeśli oznakowanie takie nadaje się do odróżnienia w obrocie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego zakładu. Rejestrując symbol towarowy otrzymujemy pozwolenie na posługiwanie się nim przez dekadę oraz jego ochronę przez prawo (sprawdź te propozycje) na takowy okres.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.