Jak powinna wyglądać współpraca z różnego rodzaju biurami rachunkowymi, jakie dokumenty powinny być im przekazywane.

Każdy przedsiębiorca, zwłaszcza jeśli będzie zatrudniał pracowników, ma do wypełnienia sporo obowiązków wobec urzędu skarbowego i zusu. Jeżeli działalność jest niewielka, miesięcznie wystawianych jest kilka dokumentów, to można pokusić się o to, aby księgowość prowadzić własnoręcznie. Lecz w ostatnim czasie ceny księgowych usług są tak małe, że w wielu przypadkach dużo lepszą opcją będzie korzystanie z pomocy profesjonalnych biur rachunkowych.
zus
Dodane przez: Joel Bombardier
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zalety z tego są wielorakie. Po pierwsze pracownicy biura są na bieżąco z przepisami, jakie niestety w Polsce zmieniają się bardzo szybko. Samodzielne śledzenie wszystkich zmian wymagałoby sporej ilości czasu, a i tak istnieje niebezpieczeństwo, że się nie zauważy że zmieniły się zasady odliczenia od podatku niektórych wydatków - Poradnik Wfirma. Następnym plusem będzie to, że jeżeli wybrane biuro będzie posiadać wykupioną polisę, to będzie to stanowić dobrą ochronę. Wprawdzie przed urzędami cały czas odpowiedzialność ponosi przedsiębiorca, lecz w razie czego będzie można dochodzić odszkodowania.


Następne teksty

Jakim sposobem otrzymać za spóźniony lot odszkodowanie

Samolot
Dodane przez: Michael Coghlan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Sporo podróżujących dowiaduje się jak dostać za opóźniony lot odszkodowanie. Każdy ceni sobie własny czas oraz nie jesteśmy zadowoleni gdy samolot, którym mamy lecieć posiada opóźnienie, bez względu na to, czy chcieliśmy nim lecieć na urlop, czy spotkanie w interesach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.