Jak powinna wyglądać współpraca z różnego rodzaju biurami rachunkowymi, jakie dokumenty powinny być im przekazywane.

Każdy przedsiębiorca, zwłaszcza jeśli będzie zatrudniał pracowników, ma do wypełnienia sporo obowiązków wobec urzędu skarbowego i zusu. Jeżeli działalność jest niewielka, miesięcznie wystawianych jest kilka dokumentów, to można pokusić się o to, aby księgowość prowadzić własnoręcznie. Lecz w ostatnim czasie ceny księgowych usług są tak małe, że w wielu przypadkach dużo lepszą opcją będzie korzystanie z pomocy profesjonalnych biur rachunkowych.
zus
Dodane przez: Joel Bombardier
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zalety z tego są wielorakie. Po pierwsze pracownicy biura są na bieżąco z przepisami, jakie niestety w Polsce zmieniają się bardzo szybko. Samodzielne śledzenie wszystkich zmian wymagałoby sporej ilości czasu, a i tak istnieje niebezpieczeństwo, że się nie zauważy że zmieniły się zasady odliczenia od podatku niektórych wydatków - Poradnik Wfirma. Następnym plusem będzie to, że jeżeli wybrane biuro będzie posiadać wykupioną polisę, to będzie to stanowić dobrą ochronę. Wprawdzie przed urzędami cały czas odpowiedzialność ponosi przedsiębiorca, lecz w razie czego będzie można dochodzić odszkodowania.


Następne teksty

Nie za każdym razem jesteśmy w stanie nadążyć za finansami biura

finanse
Dodane przez: peddhapati
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy z nas miał matematykę i każdy musiał obliczać różne wskaźniki. Niestety nie każdy jest mózgiem z przedmiotów ścisłych i właśnie z tego powodu przez długi czas brakowało królowej nauk na maturze, jednak wszystko się zmieniło i matematyka znowu jest najważniejszym przedmiotem do zdania.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.