Jak otrzymać zwrot podatku z Anglii? Jakie czynności trzeba podjąć? O jakich rzeczach wiedzieć?

Każda osoba, która w sposób legalny pracowała w Anglii będzie mogła starać się o zwrot podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy jest zależna od zarobków, lecz i podatku jaki pobrał pracodawca.


Jeżeli kwota nie przekracza kwoty wolnej od podatku (w Anglii jest to średnio sześć tysięcy funtów), to można dostać w całości nadpłacony podatek. W innym przypadku rozkłada się to różnie.


Następne teksty

Dlaczego opłaca się rozliczyć podatek wcześniej? Co dzięki temu zyskamy? Kiedy można już rozliczyć taki podatek?

księgowa
Dodane przez: John Kraus
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Istnieje taka rzecz, o jakiej musimy pamiętać znacznie bardziej aniżeli o wielu innych sprawach. Osoby, które mają tendencję do zapominania bowiem powinny liczyć się z dużymi problemami.


Zwrot podatku z Anglii można uzyskać po zakończeniu roku podatkowego, czyli po piątym kwietnia lub po zakończeniu pracy. Najbardziej istotnym dokumentem, jaki będzie konieczny do starania się o zwrot podatku jest dokument w oryginale P45 lub P60. Co istotne, o zwrócenie takiego podatku możemy starać się do czterech lat wstecz oraz nie musimy obawiać się kar, które są związane z opóźnieniem w rozliczeniu.


Jeśli chodzi o najpopularniejsze druki, czyli P45 i P60, to do przeprowadzenie zwrotu wystarczy ostatni payslip, który zawiera dane o całym dochodzie oraz pobranym podatku, jak również dane oraz adres siedziby Pracodawcy. P45 daje pracodawca kiedy kończymy pracę podczas roku podatkowego. P60 jest wystawiane przez pracodawcę, kiedy kończy się rok podatkowy, nawet jak ciągle pracujemy - użyteczne źródło o zwrotach podatków z Anglii.


zwrot podatku z irlandii
Dodane przez: Adam charette
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Internet
Dodane przez: angelcalzado
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wręczenie tych dokumentów jest obowiązkiem pracodawcy, dlatego jeżeli się z takim obowiązkiem ociąga albo jest niechętny, to możemy zażądać takiego dokumentu. prawo stoi po naszej stronie. W podobny sposób sprawa wygląda z innymi rozliczeniami, przykładowo zwrot podatku z Irlandii - www.pitax.pl/zwrot-podatku/.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.