Jak możemy wybrać innego dostawcę gazu? Tak, to jest możliwe, należy jedynie pamiętać o paru sprawach

Należy wiedzieć, iż obecnie aż 95% udziałów w rynku sprzedawania gazu pójdzie do PGNiG. Ale to nie znaczy, że my jako odbiorcy jesteśmy do tego zmuszeni, ponieważ każdy klient podłączony do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa może zmienić własnego dostawcę paliwa gazowego. Z kolejnej strony, niezwykle często tym dostawcą jest jednak ze spółek grupy kapitałowej PGNiG.

Kuchnia gazowa
Dodane przez: Papa Pic
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Tak więc jawi się teraz obrót gazem, niemniej zmiana sprzedawcy gazu to prawo (zobacz sprawdź propozycję), z którego warto skorzystać (zmiana sprzedawcy gazu). W Polsce trwa w najlepsze liberalizacja rynku rozprowadzania paliwa gazowego. Zachodzi się tak w myśl zasad wolnego handlu i regulowania, które są wymuszone przez Unię Europejską. Należy przy okazji wiedzieć, że niezależni sprzedawcy gazu mają jedynie oferty dla biznesmenów, jednak już niedługo dostępne będą atrakcyjne propozycje dla gospodarstw domowych. Jedną z bardziej rozpoznawanych propozycji jest tak nazywana opcja dual fuel, co oznacza zakup prądu i gazu od jednego przedsiębiorstwa. Zmianę sprzedawcy gazu (wejdź na stronę handen.pl/pl/firma.html) mamy możliwość wykonać przez upoważnienie określonego sprzedawcy do działania w naszym imieniu.

Co jeszcze powinno się wiedzieć?
Priorytetowo to, że każdy konsument mający kompleksową umowę z PGNiG o sprzedaży i rozprowadzaniu gazu, ma pełne prawo od niej odstąpić żeby doszło do zmiany sprzedaży. Wymiana taka nic nie kosztuje, nie jest związana także z pauzami w dostawie gazu czy koniecznością wymiany instalacji. Zmienienie dostawcy, to znaczy czas od podpisania umowy z kolejnym dostawcą, nie jest kłopotliwa, a może trwać przeważnie około trzech do czterech tygodni.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.