Istotne informacje na temat tego, w jaki sposób polscy adwokaci mogą otworzyć własną kancelarię w Niemczech.

Po wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej bardzo mocno się zwiększyły możliwości pracy w członkowskich krajach. Będzie to także dotyczyć prowadzenia swoich własnych firm. Aktualnie panuje zasada, że mieszkańcy Unii mają możliwość wykonywania w każdym kraju działalności, z pewnymi wykluczeniami w niektórych branżach.

Lecz takie wyjątki
prawo
Treści źródłowe: www.morguefile.com
nie dotyczą prawników, tak więc przy spełnieniu określonych warunków polscy adwokaci mogą na przykład zajmować się świadczeniem usług w Niemczech. Niemieckie przepisy dość dokładnie precyzując, według jakich zasad takie usługi mogą być świadczone. Mając na uwadze to, że oparte są one na unijnych dyrektywach, to są bardzo podobne do obowiązujących w innych krajach. W pierwszej kolejności więc rozróżniają dwa główne typy działalności zagranicznych adwokatów. Jako pierwszy będzie się wymieniać realizowanie zawodu w charakterze adwokata europejskiego, który ma siedzibę w Niemczech. Natomiast grupa druga obejmuje adwokatów, którzy świadczyć będą swoje usługi jedynie tymczasowo. Aby w ogóle phrase - polecamy Niemcy z któregoś z innych krajów myśleć mógł o otworzeniu własnej kancelarii, to posiadać powinien obywatelstwo jednego z krajów członkowskich lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego - sprawdź.
sąd
Dodane przez: Mark Hillary
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Tak więc adwokaci - moja strona z Polski ten warunek będą spełniać, co więcej, dotyczyć to także będzie radców prawnych, posiadających bardzo podobne kwalifikacje.


Następne teksty

Prowadzenie sklepu internetowego i ochrona praw konsumenta

regulamin
Dodane przez: Historyworks
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeżeli myślimy o otwarciu sklepu internetowego, powinno się mieć na uwadze dwie bardzo istotnie kwestie: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Regulamin możemy napisać samodzielnie, albo powierzyć to zadanie fachowcowi działającego w usługach ecommerce.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.