Hospitalizacyjni aniołowie - czyli na kogo, poza lekarzami, możemy liczyć w ciężkich chwilach

Zdrowie jest najcenniejszym podarunkiem. Powinniśmy je cenić i troszczyć się o nie bez względu na wszystko. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy całkowicie zdani na łaskę innych.


Nikt z nas nie lubi chorować.
sanitariusz
Dodane przez: Gobierno Cholula
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jednak, kiedy już zainfekują nas wirusy, nieodzownie udajemy się do lekarza. Z przychodniami kojarzą nam się przede wszystkim lekarze. Wszakże, nie powinniśmy zapominać, że poza nimi w placówkach zdrowotnych pracują również inni wyspecjalizowani pracownicy. Należy do nich między innymi sanitariusz (link). Jego praca wiąże się z wieloma zadaniami, bez których ani jeden szpital nie może się obejść. Sanitariusz jest zależny bezpośrednio od lekarza dyżurnego, realizuje jego zalecenia i w różnorodnych zdarzeniach współtowarzyszy choremu. Opiekuje się wynikami badań, transportuje rekonwalescentów na kontrole medyczne i operacje, a oprócz tego - zależnie od stanowiska - troszczy się o czystość sal szpitalnych. Sanitariusz to przeważnie człowiek bardzo oddany pacjentom. Pomimo że w wielu sytuacjach niezauważany, charakteryzuje się roztropnością oraz godną podziwu chęcią niesienia pomocy innym. Jest swoistym aniołem, który wielokrotnie na szpitalnych korytarzach przychodzi z pomocą nie oczekując oklasków.


polecane źródło
Dodane przez: Catherine Oakley
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wielu z nas nie docenia sanitariuszy po wyjściu ze szpitala.
Jednak niemal codziennie wykonują oni bardzo ciężkie zadania. Pamiętajmy o tym, gdyż nasz powrót do zdrowia w dużym stopniu zależy także od ich pracy.
2018/02/16, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.