Firmy poszukują rozmaitych rozwiązań, które pozwolą im na dłużej zachować się na rynku. Jednym z nich jest wynajem pracowników z za granicy będących tanią siłą roboczą

Dzisiejszy rynek zatrudnienia wymusza na pracownikach większą elastyczność. Wiąże się ona z gotowością ciągłego dokształcania się i rozwijania, a także dopasowania do zmieniających się warunków otoczenia pracy. Tą sama elastyczność dotyczy także drugiej strony, a zatem pracodawcy, choć jej przesłanki zdają się zostać całkowicie inne.


firma - marina
Dodane przez: Presidencia de la República Mexicana
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Współczesne przedsiębiorstwa muszą wykazywać się dużą elastycznością między innymi ze powodu na wielka konkurencyjność - zobacz kompletną ofertę na tej stronie. Potrafi zostać ona powiązaną albo ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań, lub z wykorzystaniem szybkiego i sprawnego sprzętu, lub zestawiać wszelkie te wspomniane możliwość. By nie zostać w tyle marka musi poszukiwać tych rozwiązań, które pozwolą jej utrzymać mniej bardziej ten sam poziom proponowanych usług, a jeszcze korzystniej jeśli będzie on znacznie wyższy. Jeśli jednak firma nie może pozwolić sobie na korzystanie z najnowocześniejszych technologii, ponieważ zdecydowanie ograniczają ją pieniądze, zobligowana będzie szukać innych rozwiązań, które pozwolą jej uzyskać zamierzony cel i jak najdłużej utrzymać się na rynku.


billboard
Dodane przez: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Bardzo często wtedy właściwych rozwiązań poszukuje się w zasobach, jakie stanowi czynnik ludzki i zwykle również łączy się to ze zmniejszeniem pensji radca (polecamy przejdź dalej) ograniczeniem kosztów zarówno, aby przy jak najmniejszym nakładzie finansowym ta sama praca tak lub odmiennie została wykonana. Toteż znacznie popularniejszym rozwiązaniem staje się przykładowo zatrudnianie podwładnych z za granicy, jacy są gotowi pracować za minimalną stawkę, jaka w zestawieniu z pensją w ich własnym polsce i tak okazuje się stosunkowo ciekawa. Stąd również Anglik ochoczo zatrudni Polaka, u jakiego a z kolei pracownik z ukrainy jest mile widziany.


Następne teksty

W obecnych czasach wiele osób stosunkowo często zmienia pracę - nie jest to już tak dziwne jak jeszcze dwadzieścia lat temu

system zarządzania
Dodane przez: U.S. Department of Agriculture
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeszcze za czasów Polski Ludowej większość ludzi pracowała w tym samym miejscu przez całe życie. Było to wyznacznikiem pracowitości, lojalności oraz stabilizacją dla najbliższych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.