Finansowanie społecznościowe jako źródło kapitału zapewnianego przez ogromną społeczność wirtualną

Moda na sponsorowanie społecznościowe w ostatnich latach dotarła również do Polski. Sprawiło to pojawienie się platform, jakie proponują szansę prezentacji programu i zebrania środków na realizację opracowanego pomysłu.
gospodarka
Dodane przez: Martin Lewison
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Finansowanie społecznościowe daje inspiratorom przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i biznesowych sposobność uzyskiwania środków na ich realizację. Fundującymi są członkowie populacji wirtualnych, znajomi, bliscy i wszelkie osoby, jakie mikropłatnościami pragną wesprzeć twórców. Sporo drobnych wpłat składa się na sporą pulę środków, które zezwalają spełniać marzenia, rozwijać biznes, czy też urządzać ciekawe pomysły.


Finansowanie może pozyskać wszelkie postępowanie dobroczynne, kulturalne, społeczne i biznesowe, jednak to jest zależne od wsparcia ludności. Nastręcza to stosownego przygotowania, budowania wiarygodności, transparentności i przede wszystkim zaangażowania.


Finansowanie (strona polecana w temacie) społecznościowe to zalążek kapitału wytwarzanego przez szeroką populację wirtualną, która entuzjastycznie zaangażuje się w wspieranie kreatywności. Takie finansowanie umożliwia przetestowanie zainteresowania projektem i uzyskanie kapitału na jego realizację. Należy natomiast pamiętać, że wspierającym każdorazowo należy się bonus będący następstwem realizacji przedsięwzięcia.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.