Finanse osobiste - czym odróżnia się wzięcie przez nasze osoby pożyczki od zaciągnięcia kredytu?

Zwykle słysząc określenia "kredyt" albo też "pożyczka", od pierwszej chwili kojarzy naszym osobom się, iż oba określenia oznaczają dokładnie to samo. Jednak jak to się okazuje po głębszej analizie, obydwa pojęcia - pomimo pewnej zgodności - tak naprawdę dość mocno odróżniają się od siebie.


finanse
Dodane przez: Simone
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Jak uzyskać zwrot podatku z Anglii, co jest do tego konieczne oraz czy ktoś może Tobie w tym pomóc?

ERP
Obecna sytuacja finansowa w naszym kraju prezentuje się naprawdę obiecująco. Niestety jeszcze kilka lat temu było zupełnie inaczej, więc dużo naszych rodaków wyjechało poszukiwać pracy poza granicami naszego państwa.


Czym? Dowiesz się, jak tylko przeczytasz ten tekst!


Sprawa w pełni osobistych finansów często zostaje u naszych osób pod znakiem zapytania, gdyż wystarczy tylko jeden moment, a "wszystko się sypie". Zazwyczaj im więcej ustalamy sobie planów, tym gorzej potem wychodzi. Dzieje się tak za sprawą nieprzewidzianych sytuacji no i nie chodzi tu jedynie o nasze finanse - docej tutajbry kalkulator walut -, chociaż jeżeli dobrze się zastanowić, to te bywają zwykle najgorsze. Warto wiedzieć, iż planowanie swoich miesięcznych wydatków nie bywa do końca dobrym pomysłem - im więcej zaplanujemy, tym najczęściej więcej się "popsuje". W ten konkretny sposób ze z góry zaplanowanych powiedzmy 500 złotych oszczędności pozostaje nam jedynie 100 złotych, a często i nic. Z jakiego powodu tak się dzieje? A więc odpowiedź jest tylko jedna - wszystko robi się coraz starsze. Im coś bardziej wiekowe, tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu "trzaśnie". Jeśli jest to powiedzmy czajnik albo toster, to da się jeszcze to "przeboleć", lecz jeżeli przestanie działać chociażby lodówka, to już mamy problem.


Bardzo dobrym rozwiązaniem w takiego typu sytuacjach bywa wzięcie kredytu albo pożyczki - jak to można zauważyć po naszym wstępie, mają one pewne różnice, wśród których tym największym bywa bez wątpienia fakt, iż pożyczkę weźmie się wszędzie, a kredyt jedynie w banku lub SKOKU. Dobrze jest też mieć świadomość, że przy kredycie zawsze podpisujemy umowę, a przy pożyczce zwykle od 500 złotych wzwyż.
2018/02/11, 22:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.