Długi nie należą do rzeczy przyjemnych, ale czasami zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba je odebrać i tym akurat para się firma windykacyjna

Żaden człowiek nie lubi posiadać długów. Dużo ludzi płaci swoje długi w miarę regularnie. Jednakże jest taki procent ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić z problemami finansowymi i wtedy rozpoczynają się kłopoty.


windykacja
Dodane przez: Leonora Enking
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


korporacje
Dodane przez: Medisave UK
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Odnalezienie kompetentnego i skrupulatnego pracownika nie bywa łatwe

Aplikacje
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu/
Ciągle ogłaszasz pośród znajomych, że poszukujesz osób do pracy, lecz nie daje to zadowalających wyników i ciągle notujesz braki w zatrudnieniu?


W okresie, kiedy nasze długi nie są płacone przez długofalowy okres czasu często do walki wkracza firma windykacyjna. Są to przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w tego typu działalności. W większości przypadków, gdy chodzi o niewielkie długi, wystarczy windykacja (sprawdź firma windykacyjna) polubowna, a zatem wysyłanie listów do dłużnika. Ma ona na celu nakłonienie osobnika do spłaty długu. Są przypadki, kiedy takie listy należy wysyłać wiele razy, a oprócz tego dzwonić do pożyczkobiorcy. Zazwyczaj przynosi to zamierzony rezultat.


Kubek termiczny Bodum
Dodane przez: homard.net
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najbardziej ostrą formą ściągania długów jest windykacja komornicza. Jest ona stosowana rzadko i tylko w stosunku do niezwykle zatwardziałych pożyczkobiorców, którzy nie mają zamiaru płacić swoich zaległości finansowych. Wtedy niemalże każda firma windykacyjna zaprzestaje próby polubownego załatwienia sprawy i przekazuje postępowanie do sądu. Sąd niejednokrotnie zarządza o konfiskacie kont i sprawa przechodzi w ręce komorników.


Z egzekutorami nie ma możliwości dyskusji, więc korzystniej jest nie doprowadzić do okoliczności, gdy nie będziemy w stanie spłacać swoich długów i będziemy musieli się z tego względu znaleźć w sądzie. Z tej przyczyny lepiej przemyśleć każdy kredyt nim się go zaciągnie.
2018/02/27, 10:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.