Dla niejednego dorosłego człowieka ważne jest, by czuć się potrzebnym oraz spełnionym - to uczucie zapewnia wykonywana profesja

W obecnych czasach posiadamy już znaczną wiedzę na temat tego, jak demoralizująco wpływa na człowieka długi brak zatrudnienia.


Psycholodzy oraz socjolodzy od jakiegoś czasu już potwierdzają, że dorosły człowiek nie może nazbyt długo przebywać bez zatrudnienia, gdyż przestaje czuć się wówczas częścią społeczności.


lokata
Dodane przez: Wawel Service


Następne teksty

Wysokość składek do ZUS-u - czyli, wszystko co dobrze jest na ten konkretny temat wiedzieć

konstrukcje
Dodane przez: Klearchos Kapoutsis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
ZUS - czyli po prostu "Zakład Ubezpieczeń Społecznych" - to idealnie znana wszystkim instytucja, która może choć często nie jest zmuszone nam dopomagać (każdym kto ogląda wiadomości wie o czym mowa).


Zaczyna popadać w zniechęcenie i nawet depresję. Z biegiem czasu czuje się coraz bardziej niepotrzebny. Jest mu też coraz trudniej wyobrazić sobie powrót do zawodu. Osoby pozostające przez nazbyt długi czas na bezrobociu staczają się zwykle na margines społeczeństwa. I nie chodzi wyłącznie o kwestie pieniędzy, ale też o poczucie uczestnictwa w funkcjonowaniu danej grupy. Wobec tego posiadanie zatrudnienia jest tak istotne. Ważniejsze najczęściej dla mężczyzn, aniżeli dla pań. Pomimo tego, że mamy XXI wiek i równouprawnienie, to nadal panie częściej umieją znaleźć swe powołanie w wychowaniu potomstwa oraz dbaniu o dom. Niejednej z nich daje to pełne spełnienie. Jednak panowie są inni. Im praca niezbędna jest, żeby udowodnić swoją wartość. Oni zazwyczaj źle czują się z tym, że muszą siedzieć w domu. Jeżeli stracą pracę i nie mogą utrzymywać rodziny, to często bardzo źle wpływa to na ich samopoczucie. Czują się po prostu bezużyteczni.


Wtedy mogą zaistnieć problemy z alkoholem lub częste kłótnie z żoną. Z tego powodu tak ważne jest, żeby ludzi bezrobotnych zapisywać na różne kursy, które pozwolą im dostać nową szansę.
2017/12/04, 11:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.