Czym jest likwidacja stanowiska pracy i które prawa posiada persona z takiego stanowiska odwołana?

Jeżeli zostałeś osobą, jaka straciła pracę, upewnij się, dlaczego to się stało. Być może efekty Twej działalności okazały się być niesatysfakcjonujące dla szefa, a może motywem jej straty okazała się być jego kasacja.
Taka sytuacja ma często miejsce w związku ze odmianą organizacyjną spółki, ta natomiast zazwyczaj jest spowodowana trudną okolicznością na rynku.


Jeżeli tak właśnie stało się w Twoim razie, to należałoby rozumieć, że w niektórych przypadkach należą się Tobie pewne prawa. Jakie? Jest to zależne od faktu, czy też likwidacja stanowiska pracy nie wywołała powstania innego etatu, posiadającego podobne obowiązki biznesowe oraz kompetencje. Jeżeli tak się stało, posiadamy do obcowania z tak zwaną pozorną likwidacją stanowiska. W rzeczywistości oznacza to, że pracownik może pozwać byłego zatrudniającego o bezprawne rozwiązanie umowy. Jeżeli była ona ustalona na czas określony, były zatrudniony może dopominać się rekompensaty.


autoklawy
Dodane przez: Veganbaking.net
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jeżeli natomiast umowa o posadę była ustalona na czas nieokreślony i uległa już rozwiązaniu, wtenczas Sąd ma uprawnienie orzec o bezskuteczności wypowiedzenia umowy albo o potrzebie wypłacenia rekompensaty.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.