Czym jest konto osobiste oraz kto może obecnie takie konto otworzyć?

Obecnie prawie wszystkie dojrzałe persony korzystają z różnych proponowanych poprzez banki świadczeń. Czasem takimi interesantami banków okazują się być nawet dzieci, gdyż są rachunki także dla nieletnich.
Nawet jeśli należymy do takich person, które mieszkają na wsi i nie mają swojego konta, to przecież należności za prąd wpłacamy na... rachunek bankowy.


Praca we Francji
Dodane przez: U.S. Department of Agriculture
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Te z kolei osoby, które posiadają własny rachunek w instytucji finansowej, zazwyczaj czerpią korzyść też z różnych proponowanych poprzez instytucje finansowe usług. Dla przykładu jeśli nie korzystamy z kredytów, to odwrotnie - prawdopodobnie używamy jako sposób na oszczędzanie wszelkie lokaty bankowe. Niemniej jednak konto osobiste, zatem ROR (rozrachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy) to 1 z najbardziej popularnych proponowanych przez instytucje finansowe produktów. Należałoby powiedzieć, iż obecnie takie konto mogłaby posiadać także osoba nieletnia. Pieniądze winny na siebie pracować. A w jaki sposób one zarabiają? Co to jest oprocentowanie na koncie?


Otóż w momencie, gdy wpłacamy na swe konto osobiste jakiekolwiek oszczędności, trafiają one do banku, jaki nimi obraca. Poniekąd wypożycza od nas takie środki i lokuje je w bezpieczny wariant. Pozwala to na osiągnięcie pewnych zysków, którymi podziela się z personą, która te oszczędności udostępniła. A czy otworzenie tego typu rachunku w banku jest płatne? Oczywiście, że zazwyczaj nie.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.