Czy zatrudnienie po skończonych studiach jest zależna od typu studiów?

Nie ma chyba ścieżki zawodowej, która spełniałaby wszelkie wymagania zapewniające sukces zawodowy w przyszłości. Każdy los usiany jest różnorodnymi pułapkami|niewiadomymi i nawet osoba, co kończy specjalizację medyczną może oczekiwać utrudnień, choć przyjęło się, iż to raczej niemożliwe, iż przecież lekarz właściwie zawsze odnajdzie zatrudnienie.


Wykład
Dodane przez: Monmar Comunicació
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Uczciwie trzeba przyznać, iż tak właściwie jest, gdyż same praktyki i staże na medycynie do czegoś służą, niemniej są inne, bardzo renomowane kierunki studiów, o których zwykliśmy mówić, iż znalezienie pracy po nich jest łatwe. Czy rzeczywiście?

Od kilku lat głosi się, że studia informatyczne to pewna przyszłość, wyśmienita praca i wysokie zarobki. Jak błędne to pojmowanie rzeczywistości możemy przekonać się czytając ogłoszenia w stylu: szukam pracy informatyk, informatyk podejmie ciekawą pracę, zdolny informatyk (polecam http://www.opolkom.pl) szuka pracy... Co prawda, wielu z nich odnajduje pracę w wielu różnorodnych działach. Więcej godnych uwagi informacji o pracy dla informatyka znajduje się np. tutaj: kliknij tutaj (kliknij tutaj).

Chłopak przy tablicy ogłoszeń
Dodane przez: Andrew Coles
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Od kiedy właściwie pojawiła się sieć internetowa to pojawiły się również nowe możliwości, jednak błędnym jest określenie, jakby same studia z informatyki otwierały wrota lepszych zawodowych perspektyw, ogromnych zarobków i niezwykłych życiowych możliwości. Na to wszystko należy zapracować dodatkowo, poza samymi studiami. Niech nie myślą Ci, co chcą błyskawicznej kariery, iż wystarczy pochodzić trochę na zajęcia, zrobić coś na komputerze, zdać kilka egzaminów (przecież jesteśmy dobrzy z matematyki, więc zdamy), prawda jest taka, iż jeśli pragniesz osiągnąć sukces, musisz jeszcze przed studiami wybrać ścieżkę swojej edukacji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.