Czy łatwo być agentem ubezpieczeniowym? Czy jest to zajęcie dla każdego? Jakie formalności są przed nami?

Prowadzenie swojej agencji reklamowej to dla dużej ilości ludzi dobry sposób na interes. Przynajmniej świadczy o tym spora ilość tego typu firm na rynku. Wiadomo, że wszystko wygląda ładnie z zewnątrz, natomiast jak to jest w rzeczywistości? Czy każdy nadaje się do takiej pracy? Jak stać się agentem ubezpieczeniowym?

Należy najpierw wiedzieć, że nie każdy może otworzyć działalność w takiej branży. Jest tak, bo agentem ubezpieczeniowym może być osoba, która posiada choćby średnie wykształcenie. Prócz tego osoba taka musi posiadać zdolność do przeprowadzania czynności prawnych jak również nie może to być ktoś karany za jakieś przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tutaj czymś koniecznym. Więcej informacji: https://www.fmg.pl/szkolenia/. Kurs ten kończy się egzaminem, po którym osoba taka dostaje licencję KNF, w ten sposób może zgodnie z prawem wykonywać ten zawód.
agent w pracy
Dodane przez: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
Takie szkolenia zazwyczaj przeprowadzają towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi taka osoba chce podpisać umowę o współpracy. To taka firma powinna dobrze wyszkolić tych, którzy będą sprzedawać ich produkty. Z tego powodu właśnie najczęściej te kursy nic nie kosztują. Trzeba wiedzieć natomiast, iż trwają one trochę, bo są dwuetapowe. Pierwszy etap to szkolenie ogólne, jakie zajmuje 152 godziny. Kolejny etap to szkolenie uzupełniające i trwa godzin 48. Dotyczy już konkretnie produktów firmy, z jaką zamierzamy podpisać przyszłą umowę.
kurs na sali szkoleniowej
Dodane przez: Sterling College
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dzięki zdanemu egzaminowi przyszły agent jest wpisany w rejestr agentów ubezpieczeniowych. Wniosek o licencję składa się poprzez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Dopiero po uzyskaniu informacji zwrotnej o wpisie, agent będzie mógł rozpocząć prowadzenie swojej działalności.


Następne teksty

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze warto wykorzystać z dostępnej opcji pomocy prawnej

budynek - zbliżenie
Dodane przez: You Tube - Tomasz Szafarek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Prosperowanie w przestrzeni rynkowej udostępniając produkty firmy powiązane jest z musem wypełnienia licznych rejestracji i spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.

Jak widać jest trochę załatwiania spraw z samym uzyskaniem licencji. Trzeba także wiedzieć, iż jeżeli chcielibyśmy występować jako agent ubezpieczeniowy praca taka wymaga danych cech charakteru. Trzeba wykazywać się odpowiedzialnością, dokładnością, trzeba mieć łatwość nawiązywania kontaktu z klientami oraz być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego. Dobrze w związku z tym zastanowić się czy rzeczywiście jest to zajęcie dla nas. Nie wolno zapominać o tym, iż oprócz tego, że sporo czasu zajmie zdobycie samej licencji, to prócz tego sporo formalności czeka nas przy zakładaniu firmy. Istotną informacją jest też system prowizyjny zarobku, czyli to od nas zależy właściwie jak dużo zarobimy, a co za tym idzie trzeba liczyć się z nienormowanym czasem pracy. Jeśli to wszystko nie stanowi dla nas problemu, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.
2017/10/30, 09:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.