Czy język litewski jest polecany jako drugi?

Pewnie znasz angielski, ale chcesz poznać jeszcze jeden język? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, bo języków jest mnóstwo, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz patrzeć pod katem siły kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Jest ci blisko do jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: fascynację czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i podręczniki, lecz czy warto się uczyć języka, którego nikt już nie używa?
książka
Treści źródłowe: www.morguefile.com
Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, nie muszą się przecież wykluczać, można przecież fascynować się danym krajem i poznawać dany język - sprawdź to -, myśląc o lepszych zarobkach. Takie możliwości gwarantuje na pewno język koreański (szkoła języka łacińskiego). Nie jest tak popularny, jak na przykład chiński czy japoński, lecz daje ciekawe możliwości. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z przedstawicielami z tego kraju wystarcza angielski, lecz mamy możliwość zyskać więcej, posługując się ich ojczystą mową. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliżej? Lepiej nie sięgajmy jednak po języki z rodzimej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy czegoś trudniejszego. Litwa, chociaż bliska Polsce, tak naprawdę ma zupełnie inną mowę.


Następne teksty

W jaki sposób sprawnie znaleźć wykwalifikowanego tłumacza przysięgłego?

tłumaczenie
Dodane przez: _ Kripptic
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Współcześnie często występuje potrzeba używania w różnych sytuacjach języka angielskiego. Wiele krajowych firm współpracuje z zagranicznymi partnerami.


Można powiedzieć, że język litewski (szkoła macedońskiego) jest jednym z najbardziej trudnych na świecie. W tej klasyfikacji, z krajów europejskich zdecydowanie może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Język litewski zalicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W naszym kraju znajdziemy materiały pomocnicze i słowniki do nauki języka litewskiego. Dobrze też, z racji bliskości jeździć tam i podnosić swoje możliwości językowe w prawdziwych sytuacjach. Trochę lekceważonym językiem jest język macedoński. Warto go poznać , choćby patrząc na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce naukowe dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są powalające, lecz warto podjąć trud.
2018/02/05, 11:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.