Czemu oznaczenie hotelu jest tak ważne? O jakich kwestiach warto w tej kwestii pamiętać?

Każdy z hoteli musi być oznaczony specjalnymi znakami, żeby łatwiej było się w nim odnaleźć. To miejsce, w którym przebywają goście, bardzo często przez krótki czas, stąd też istotne jest, by każdy mógł się w nim poczuć dobrze.
Wyobraźmy sobie, jak gdyby nie było takich pomocy, to wtedy w razie nagłego wydarzenia (na przykład pożaru) nie zdawalibyśmy sobie sprawy, co mamy robić. Na szczęście regulują to przepisy, więc nie musimy się obawiać, iż takie coś się wydarzy.


Każdy z hoteli, czy to tani czy droższy, ponieważ pięciogwiazdkowy powinien zagwarantować swoim gościom orientację w takim nowym miejscu. Jak wiadomo w naprawdę tanich hotelach, jakie w sumie określa się jako pensjonaty czy kwatery prywatne nie w każdej sytuacji tak to wygląda, jednakże i tak w tej sytuacji wszystko zależne jest od właścicieli - gdyż jak coś się zdarzy, to przecież wyłącznie oni będą odpowiedzialni za ewentualne niedopatrzenia.


Nie możemy więc takiego czegoś lekceważyć, a oznakowanie hotelu jest tu konieczne. Nie warto też na każdej ścianie zawieszać tabliczek, bo to nie o to tu zawsze chodzi, po prostu robimy to tam, gdzie to jest konieczne, czyli wspomniane wcześniej oznaczenie na wypadek jakby wybuchł pożar. Powinna być wytyczona droga ewakuacyjna pożarowa, dzięki jakiej przetrwa jak najwięcej osób.


klient
Dodane przez: Cancillería del Ecuador
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Poza tym inne istotne oznaczenia to te mające związek z newralgicznymi miejscami, jak schowane schody, progi, przez które można upaść czy zbyt niski sufIT, w jaki możemy się uderzyć.
To tylko najbardziej znane, ale jest tego o wiele więcej, a najwięcej jest zależne od tego, w jakim budynku jest hotel - w nowym, jaki został zaprojektowany tak, aby było jak najmniej takich miejsc, a może zaadoptowany został stary, który ma swoje słabsze miejsca, których nie dało się zmienić.
2017/12/04, 11:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.