Czemu outsourcing pracowniczy zaczyna się cieszyć takim zainteresowanie, jakie są jego zalety.

Wynajem pracowników zaczyna być coraz powszechniejszy wśród naszych firm, gdyż daje znacznie więcej możliwości niż zatrudnianie w tradycyjny sposób. Całkiem niedawno jeszcze wykorzystywano go przede wszystkim przy pracach wymagających małych kwalifikacji, między innymi w handlu albo przy produkcji.


Lecz w ostatnim czasie wynajem pracowników obejmować zaczął także inne obszary funkcjonowania firm, na przykład IT albo księgowość. W dużym stopniu na jego rozpowszechnienie miały wpływ zmiany w przepisach. Obecnie wszystkie najważniejsze sprawy związane z takim rodzaje zatrudniania zostały uregulowane, chroniąc w odpowiedni sposób interesy każdej ze stron. Daje to firmom potrzebującym w niektórych okresach zwiększonych ilości pracowników większe możliwości ich zdobycia bez dość kosztownych procesów związanych z zatrudnianiem.


drukarnia
Dodane przez: Brangwyn Jones
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Czy warto wybrać kredyt gotówkowy? W jakim banku najkorzystniej tego dokonać? O jakich sprawach pamiętać?

Zakupy zza granicy
Treści źródłowe: send-2.pl
Nie ma chyba osoby, jaka by nie powiedziała, iż już ma tyle pieniędzy, że więcej nie potrzebuje. Jak wiadomo są osoby dosyć zamożne, tacy, o których można poczytać w znanych czasopismach.


Nie bez znaczenia będą również sprawy finansowe i organizacyjne. Za pracowników, których się wynajmuje agencje pracy Bielsko-Biała wystawi jedną fakturę, co dla firmy korzystającej z usługi jest dużo wygodniejsze niż całościowa obsługa potrzebnego zespołu pracowników (zobacz ratownik medyczny), a w wielu przypadkach i tańsza. Co więcej, płaci się jedynie za rzeczywiście zrealizowaną pracę, jeśli więc w pewnej chwili będzie jej mniej, to wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na mniejszą liczbę ludzi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.