Crowdfounding jako pomoc finansowa różnego rodzaju programu

Wsparcie publiczne może otrzymać jakiekolwiek postępowanie dobroczynne, kulturalne, publiczne i biznesowe, ale to jest zależne od pomocy społeczności.
Nastręcza to odpowiedniego przygotowania, konstruowania wiarygodności i zaangażowania. Pomysł na taki sposób sponsorowania pojawił się w USA w roku 1997, kiedy to wielbiciele brytyjskiej grupy rockowej uzbierali w internecie przeszło 60 tysięcy dolarów pomocnych na sfinansowanie trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych. Crowdfunding w kraju jest w pełni legalny, natomiast wymaga przygotowania od strony legislacyjnej i podatkowej.


coach
Dodane przez: Deb Nystrom
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Crowdfounding polega on na tym, że pomysłodawca danego programu prosi o wsparcie finansowe internautów, w zamian proponując wskazane profity. Może to być zrealizowany wyrób, czy też zniżkę przy jego kupnie, czy też inne ustalone postaci profitów. W internecie funkcjonuje co najmniej parę popularnych serwisów, jakie udostępniają każdemu możliwość wystosowania apelu do społeczności i nagromadzania funduszy na dany cel. Arsenał finansowanych w ów sposób przedsięwzięć jest szeroka, od gier komputerowych, przez różne gadżety, po innowacje.


Zbiórka publiczna przynosi inspiratorom przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i biznesowych szansę uzyskiwania środków na ich realizację. Finansującymi są członkowie populacji wirtualnych, znajomi, bliscy i każde osoby, które mikropłatnościami pragną wspomóc twórców.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.