Coaching, consulting - profesjonalne rozwiązania dla przedsiębiorstw

W poniższym niedługim artykule omawiamy zagadnienia z dziedziny gospodarczej, które są niezwykle ważne w obecnym czasie. Musi poznać je każdy manager pragnący osiągnąć sukces w teraźniejszym, trudnym gospodarczo świecie. Zachęcamy do lektury.


Consulting
To pomoce dla biznesu, które polegają na tym, że działalność zatrudnia niezależną spółkę consultingową, która deleguje kadrę fachowców w celu przeprowadzenia dogłębnej oceny ogólnej kondycji firmy. Tacy specjaliści poszukują mankamentów przedsiębiorstwa i orzekają, jak zminimalizować błędy i usprawnić funkcjonowanie.
praca w grupie
Treści źródłowe: flickr.com
Najczęściej ich robota prezentuje się tak, że z początku gromadzą materiały (chociażby na temat takich spraw, jak zarządzanie procesami biznesowymi), konsultują się z zatrudnionymi, analizują księgi firmy, a następnie spisują dogłębny raport, w którym punktują wszelkie przyuważone usterki oraz możliwości ich likwidacji. Prawidłowo zrealizowany konsulting (www.4results.pl/o-nas/nasze-podejscie) może wyzwolić przedsiębiorstwo nawet z największych tarapatów finansowych.

Coaching
Polega na tym, że agencja deleguje jednego (bądź zespół) fachowca (który ma za sobą edukację, jaką realizuje sprawdzona szkoła coachingu) którego zadaniem jest motywowanie i doradzanie odpowiednich zmian jednemu pracownikowi przedsiębiorstwa, na przykład managerowi, który steruje ważnym zespołem kadrowym i ma odznaczać się pewnymi przydatnymi atrybutami - pamiętaj coaching jest ważny. Zanim mentor rozpocznie robotę nad członkiem kadry musi przez parę dni gromadzić materiały o pracowniku – np. jak radzi sobie z takim zadaniem, jak zarządzanie zmianą albo czy prawidłowo traktuje swoich podwładnych. Potem przez kilka tygodni realizuje z pracownikiem specjalne szkolenia. Skutek takiego doradzania może być wspaniały – a jak się mawia, w każdym przedsiębiorstwie najważniejsza jest kompetentna kadra (strona specjalisty).


Widać gołym okiem, że tego typu usługi gwarantują sporo dobrodziejstw firmie. Jeżeli szukasz renomowanych firm consultingowych albo szkoleniowych, do wyszukiwarki internetowej wpisz sformułowanie „szkolenia Kaizen”.
2018/02/05, 14:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.