Co zrobić, kiedy planujesz sprzedać swoją firmę?

Poszukuję inwestora - w prasie oraz wirtualnej przestrzeni znajdziemy cały szereg tego typu anonsów.


wycena przedsiębiorstwa
Dodane przez: Reuben Strayer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób staje się ofiarą oszustw finansowych. Przestępstwa te przyjmują różne rodzaje, jednak zazwyczaj musimy szukać rozwiązania w sądzie.

komornik tarnowskie góry
Dodane przez: Toshiba
Treści źródłowe: Toshiba
Obecnie coraz więcej osób staje się ofiarą oszustw finansowych. Wykroczenia te przyjmują różne formy, a także mają różne przyczyny, jednakże w większości tych przypadków poszkodowany musi szukać pomocy na drodze prawnej.


branża
Dodane przez: Stefan Erschwendner
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Czemu? Niestety spora część właścicieli zakładów nie wytrzymuje konkurencji, która panuje na obecnym rynku towarów i usług. Wówczas bardzo często „ostatnią deską ratunku” okazuje się nabywca z zasobnym portfelem.


certyfikacja
Dodane przez: brandbook.de
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Zanim, jednak przystąpimy do jakiejkolwiek transakcji musimy wykonać kilka nader istotnych czynności, takich jak między innymi wycena przedsiębiorstwa. Jej nadrzędnym celem jest obiektywne i fachowe określenie wartości wszystkich składników spółki w jednostkach pieniężnych. Istnieje masa rozlicznych sposobów ewaluacji. Zazwyczaj dzieli się je na trzy grupy - metody mnożnikowe, opcyjne a także dochodowe. Pierwsza z nich jest dość często wykorzystywana przez analityków rynku giełdowego. Polega - jak nietrudno się domyślić - na określeniu ceny badanej firmy na podstawie wartości podobnych przedsiębiorstw funkcjonujących w branży. Druga z wymienionych strategii bazuje na modelu Blacka-Scholesa, a ostatnią uważa się za najbardziej uniwersalną. Wybór procedury zależy przede wszystkim od celu, jaki chcemy osiągnąć. Warto zauważyć, iż wycena aktywów i pasywów odbywa się w oparciu o reguły znajdujące się w ustawie o rachunkowości a także przepisach szczególnych - sprawdź mój blog.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.