Co wypada wiedzieć w trakcie organizowania szkoleń?

Jeśli chcemy zorganizować konferencję lub szkolenie, czeka nas wiele przygotowań, które powinniśmy rozpocząć kilka miesięcy naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Podstawą działań jest określenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne istotne zagadnienia, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzito: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas zadowala, aby organizacja konferencji lub szkolenia okazała się sukcesem? Czy program konferencji będziepodzielony na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jaki mamy budżet? W odpowiedzi na te kwestie niezwykle przydatny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.

W przypadku gdy organizujemy szkolenie, warto porozmawiać z szkoleniowcami i trener, ile czasu zajmie im zrealizowanie założonej tematyki szkolenia i czy ilość wiedzy, jaką chcą przekazać, nie przytłoczy zanadto uczestników. Zajęcia powinniśmy dopasowywać pod względem tematycznym, przewidując przerwy na kawę lub - sprawdź tu - posiłek. Magnesem dla uczestników bywa wspólna kolacja integracyjna, wyjście do opery lub spacer po mieście.
szkolenie iso
Dodane przez: Juhan Sonin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W przypadku konferencji musimy szczegółowo określić jej tematykę i poświęcić czas na opracowanie listy występujących na niej specjalistów. Jeśli zależy nam na uznanych autorytetach z danej branży, musimy ich powiadomić dużo wcześniej, a w budżecie wziąć pod uwagę kwoty honorariów. Jeśli mamy małe środki, możemy pokusić się o sponsoring firm z branży w zamian za czas na zaprezentowanie ich oferty. Zarówno stworzenie listy osób mających wystąpienia, jak i uczestników konferencji to wielotygodniowe przygotowania. Na koniec pozostaje opracowanie materiałów, które zamierzamy przekazać uczestnikom.
Mając określoną listę uczestników konferencji, lub chociaż ich liczbę, należy poszukiwać miejsca szkolenia lub - nasze linki - konferencji. Jeżeli nie posiadamy własnej sali konferencyjnej, albo zamierzamy zorganizować nasze wydarzenie w innym mieście, np. Wrocławiu, wystarczy wrzucić w google frazy: sale konferencyjne wrocław (http://wynajem.synergy-trainings.pl/sale-konferencyjne/), sale szkoleniowe wrocław, sale do wynajęcia Wrocław. Otrzymamy pokaźny wybór firm oferujących te usługi. Dobierajmy miejsce świadomie, bo atrakcje, jakie oferuje metropolia, mogą odciągnąć uczestników konferencji. Wybierajmy sale szkoleniowe- przykładowo (poznaj szczegóły), z klimatyzacją, jeśli szkolenie będzie odbywało się w porze letniej, z profesjonalnym wyposażeniem, ofertą noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo. Wiele firm świadczących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych daje nam pełen zakres usług – zdajmy się na nie, sami zajmując się kwestiami PR, czyli jak najszerszym powiadomieniem o tym wydarzeniu, oraz stroną merytoryczną przedsięwzięcia.
2018/02/02, 22:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.