Co to jest ubezpieczenie majątkowe oraz jakie ich rodzaje możesz znaleźć w propozycji zakładów ubezpieczeniowych?

Regulacja prawna o działalności ubezpieczeniowej rozróżnia dwa podstawowe warianty ubezpieczeń: ubezpieczenia osobowe jak też ubezpieczenia majątkowe.


Ubezpieczenia majątkowe Bankier Direct to polisy mienia, a również odpowiedzialności cywilnej.


współpraca
Dodane przez: Alexander Nie
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najpopularniejszymi rodzajami polisy mienia są polisy domów, ubezpieczenie autocasco AC bądź - czytaj w serwisie - też obligatoryjne ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Ubezpieczenia te pozwalają nam ochronić składniki majątku trwałego na wypadek jego uszkodzenia bądź straty na skutek przeróżnych zdarzeń losowych (na przykład ogień, gradobicie, podtopienia). Zakres poszczególnych ubezpieczeń mienia regulowany jest w umowie albo w ustawie, które to uściślają treść warunków ubezpieczenia powszechnie skrótowo zwanych o.w.u. W ramach polis majątkowych ubezpieczyć możemy przykładowo: budynki, domki letniskowe, budynki w budowie, hale, pozostałe budowle jak też ich ekwipunek, maszyny, urządzenia, tworzywa, towary, wyprodukowane przedmioty, uprawy, artykuły agrarne etc.


Zaś polisy odpowiedzialności cywilnej chronią nas w wypadku, kiedy wyrządzimy komuś stratę oraz jesteśmy obowiązani do jej zreperowania. Strata może polegać na zniszczeniu bądź wywołaniu utraty należących do innej osoby składników majątkowych lub spowodowaniu u innej osoby śmierci, uszkodzenia organizmu albo rozstroju zdrowia.


Następne teksty

Rozliczenie PIT-a za 2016 rok - którą metodę rozliczenia należałoby wybrać?

rozliczenia
Dziś PIT zdołamy rozliczać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest rozliczenie PIT standardowo, to znaczy na formularzu papierowym, natomiast drugą przez Internet. Zarówno pierwsza jak także druga forma rozliczeń posiada swych zwolenników oraz przeciwników. Jednak nie da się ukryć, iż obecnie rozliczenia internetowe stają się coraz popularniejsze. Rozliczenie PIT poprzez Internet wiąże się z wieloma korzyściami i zaletami. Zapewne każdy z nas wie, jak wyglądają rozliczenia standardowe, a co powinno się wiedzieć na temat rozliczeń online?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.