Co to jest ubezpieczenie majątkowe oraz jakie ich rodzaje możesz znaleźć w propozycji zakładów ubezpieczeniowych?

Regulacja prawna o działalności ubezpieczeniowej rozróżnia dwa podstawowe warianty ubezpieczeń: ubezpieczenia osobowe jak też ubezpieczenia majątkowe.


Ubezpieczenia majątkowe Bankier Direct to polisy mienia, a również odpowiedzialności cywilnej.


współpraca
Dodane przez: Alexander Nie
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najpopularniejszymi rodzajami polisy mienia są polisy domów, ubezpieczenie autocasco AC bądź też obligatoryjne ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Ubezpieczenia te pozwalają nam ochronić składniki majątku trwałego na wypadek jego uszkodzenia bądź straty na skutek przeróżnych zdarzeń losowych (na przykład ogień, gradobicie, podtopienia). Zakres poszczególnych ubezpieczeń mienia regulowany jest w umowie albo w ustawie, które to uściślają treść warunków ubezpieczenia powszechnie skrótowo zwanych o.w.u. W ramach polis majątkowych ubezpieczyć możemy przykładowo: budynki, domki letniskowe, budynki w budowie, hale, pozostałe budowle jak też ich ekwipunek, maszyny, urządzenia, tworzywa, towary, wyprodukowane przedmioty, uprawy, artykuły agrarne etc.


Zaś polisy odpowiedzialności cywilnej chronią nas w wypadku, kiedy wyrządzimy komuś stratę oraz jesteśmy obowiązani do jej zreperowania. Strata może polegać na zniszczeniu bądź wywołaniu utraty należących do innej osoby składników majątkowych lub spowodowaniu u innej osoby śmierci, uszkodzenia organizmu albo rozstroju zdrowia.


Następne teksty

Przegląd gaśnicy - czyli, kolejny temat z rodzaju "co dobrze jest na ten dokładny temat mieć pojęcie?"

pocięte niszczarką dokumenty
Dodane przez: rosmary
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Porządna gaśnica to równocześnie niezbędna ochrona dla nas samych jak również dla naszych najbliższych - nie istotne, czy mamy taką wewnątrz domku, czy wewnątrz samochodziku, nigdy nie jest oczywiste, kiedy może się przydać, gdyż jak to się mówi "nigdy nie jest oczywiste, co może się wydarzyć".
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.