Co to jest konto oszczędnościowe, jak można posiadać do niego dostęp oraz jak można pobierać pieniądze?

Obecnie w naszym Internecie modny jest pewien gryzoń, jaki uwielbiany jest poprzez młodziutkich ludzi, a tępiony przez spółki, które tracą wielkie oszczędności za pomocą serwisu wirtualnego, który się z nim wiąże.
Sam gryzoń jest naturalnie niewinny, to tylko małe zwierzątko, zawierające rytuał robienia sobie zapasów pokarmów na potem.


materiały w składnicy harcerskiej
Dodane przez: Courtney "Coco" Mault
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Rytuał ten jest w pewien sposób używany poprzez większość osób na calutkim świecie. W jaki sposób? Otóż większość osób, w tym również tych dorastających, ma swoje konto oszczędnościowe. Co to jest? Określenie, którą stosują bankowcy to ROR, zatem rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy. Innymi słowami takowe konto jest to typowe konto (sprawdź przykłady) bankowe, zatem miejsce, na które można wpłacać swoje oszczędności. W wypadku potrzeby istnieje oczywiście okazja szybkiej wypłaty środków pieniężnych np. w automatycznym urządzeniu kasjerskim lub przy oknie w banku. Należałoby dopowiedzieć, że konto oszczędnościowe posiada swoje odsetki, czyli wpłacone na konto oszczędności niosą zyski. Odsetki to może zostać różne w różnych bankach, lecz obecnie wynosi ok. jednego procenta w skali rocznej.


Należałoby powiedzieć, że takie konto nazywane jest również rachunkiem bieżącym. Jest tak dlatego, iż persona, która posiada konto oszczędnościowe używa go na bieżąco, ponieważ ma do niego łatwy dostęp również przez Sieć.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.