Co należy wiedzieć nim pójdziemy do banku?

Wszystkie banki w żadnym wypadku nie są przyjemnymi instytucjami - oczywiście dbają o własny PR, w większości przypadków pracownicy są sympatyczni, kompletnie inni, niźli stereotypowy urzędnik państwowy. Jednakowoż to wyłącznie przyjazna otoczka! Prawda jest taka, że jeśli nie chcielibyśmy po podpisaniu umowy z jednym bankiem mocno żałować podjętej decyzji, uskarżać się na swoje życie, musimy do wszystkiego podejść bardzo profesjonalnie. Sorry, tak właśnie jest. Taki mamy klimat.


fragment karty kredytowej
Dodane przez: Ed Ivanushkin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Naturalnie ów wstęp, trochę przesadnie pesymistyczny, nie musi oznaczać, że banki są bardzo złymi instytucjami, które w sumie powinny być przez zwykłych ludzi całkowicie ignorowane. Należy uważać, lecz bez niepotrzebnej paniki! Prawda jest taka, że wszystkie banki, no przynajmniej takie, które wykonują swoje usługi dla Polaków, są całkowicie legalne, w zasadzie nie łamią naszego prawa. Jeżeli podejdziemy z głową do współpracowania z instytucją bankową, a później będziemy w terminie spłacali wzięty kredyt (więcej informacji na www.bgz.pl), jakby nie patrzeć nie będziemy musieli zmagać się z jakimiś kłopotami. No właśnie - czy uzyskanie porządnego kredytu bankowego, który wcale nie zrujnuje naszych finansów jest realne?

Kredyt hipoteczny
Dodane przez: nickname
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Oczywiście, że odpowiedź brzmi tak! Jeśli podejdziemy profesjonalnie do tematu poszukiwania banku, idealnej oferty kredytowej, pewnie wszystko będzie w porządku. Początkowo należy umiejętnie, ze szczerością, oszacować własne zdolności kredytowe. Może nawet jeśli bank byłby chętny udzielić nam pożyczki, tak czy siak nie możemy założyć, iż to ma rację bytu? Pewnie to truizm - wszelkie zobowiązania finansowe wobec instytucji bankowych trzeba spłacać! Nawet jeżeli bank zawiesi działalność, i tak spłacenie kredytu jest naszym obowiązkiem. Takie są realia!

Zadbajmy o to by kredyt gotówkowy (więcej informacji na www.bgz.pl), mieszkaniowy bądź choćby na zakup samochodu, we wszystkich przypadkach były dosyć atrakcyjnie oprocentowane. To jasne - trudno w dzisiejszych czasach znaleźć ofertę bankową, która jest mega korzystniejsza od pozostałych, ale to jeszcze nie musi znaczyć, iż porozglądanie się za chociażby trochę atrakcyjniejszymi rozwiązaniami jest głupim pomysłem. A więc zwróćmy większą uwagę na instytucje finansowe, ponieważ w żadnym razie nie chcemy paść ich ofiarą.
2017/12/04, 10:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.