Co może być ciekawym sposobem na posiadanie działalności gospodarczej?

Jedną z interesujących form rozpoczęcia przygody z biznesem jest korzystanie z przygotowanego już mechanizmu sprzedaży towarów, świadczeń albo technologii. Jest on oparty na ciągłej oraz ścisłej współpracy pomiędzy prawnie i odrębnymi finansowo firmami: franczyzodawcą i jego klientami, czyli tzw. franczyzobiorcami.


Tego typu postać prowadzenia firmy należy do tzw. umów nienazwanych, czyli nie posiadających uregulowań osobnymi artykułami w Kodeksie cywilnym albo w jakiejś innej ustawie.
specjalna sala ka konferencje
Dodane przez: K2 Space
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


umowa mówiąca o takiej formie działalności jest tworzona opierając się o całą regułę swobody umów. Franczyza (rekomendują nas) bywa określona zatem stosunkiem umowy, zasadami współżycia publicznego oraz normami konkretnych ustaw. Umowa dotyczy tak zwanego pakietu franczyzy, który ma być udostępniony franczyzobiorcy. W kontrakcie zdefiniowane musi być m.in. jego wynagrodzenie i obszar zestawu. Mogą w nim być prawa dotyczące m.in. własności przemysłowej. Jest to oparte na bogatym doświadczeniu kompletne zaplecze, jakie powinno zagwarantować franczyzobiorcy powodzenie nowej firmy. Wiedza ta mogłaby zostać przekazywana w systemie regularnie organizowanych kursów.


bank


Mogą to zostać uprawnienia do korzystania z znaków towarowych, wzorów użytkowych czy innych uprawnień. Franczyzodawca przekazuje więc franczyzobiorcy swoje doświadczenie i wprowadza franczyzobiorcę do prowadzonej przez siebie sieci organizacyjnej.
Posiadanie firmy w granicach franczyzy jest nierzadko wyjściem korzystnym dla przedsiębiorcy, gdyż wykorzystywanie wypracowanej pozycji i wypracowanego sposobu na działanie firmy powiększa prawdopodobieństwo zysku prowadzonej firmy.
2017/12/25, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.