Specyfika broszurek promocyjnych drukowanych przez sklepy

Na dzień dzisiejszy panuje tendencja do dominacji na rynku wielkich sklepów sieciowych, co jest przyczyną likwidowania małych rodzinnych sklepów. Tego typu dużych, nierzadko światowych marek obecnie jest bardzo wiele, a kolejne są stale tworzone. Ogromna konkurencja pomiędzy nimi wywołuje wzmożoną konieczność wykorzystywania efektywnej reklamy.


wyprzedaże
Dodane przez: wyprzedaże
Treści źródłowe: flickr.com
Z tej przyczyny właściciele dużych sklepów wykupują reklamy w telewizji, które mają dotrzeć do licznego grona widzów. Do niezwykle charakterystycznych sposobów promocji właściwych dla sklepów zalicza się jednak wydawanie gazetek promocyjnych. Są to charakterystyczne materiały dzięki którym możliwe jest powiadomienie odbiorcy zarówno o towarach dostępnych w sklepie, jak i o aktualnych akcjach czy okazjach.

Powtarzające się elementy druków reklamowych
Gazetki promocyjne (-->http://znajdzokazje.pl/) wydawane są zarówno przez wielkie, jak i przez nieco mniej znaczące sklepy. Są to w większości przypadków sieci spożywcze, zdarzają się jednak również drogerie. Jednym z głównych elementów tych druków, jaki powinien się tam znaleźć, to część z danymi kontaktowymi. W rubryce takiej najczęściej umieszczone są adresy wszystkich lub (sprawdź informacje na stronie) najbardziej znaczących placówek danej sieci na terenie Polski. Zawsze również (więcej i więcej) w tym miejscu podaje się adres strony WWW sklepu, jak również dane teleadresowe. Stałym elementem jest numer infolinii telefonicznej, na jaką mogą dzwonić klienci w razie zastrzeżeń lub wątpliwości związanych z ofertą.

Gazetki w wersji nowoczesnej
Tradycyjny sposób produkcji i dystrybucji gazetek promocyjnych polega na drukowaniu ich w dużym nakładzie i roznoszeniu klientom do miejsc zamieszkania.


Materiały z opisem aktualnych promocji są także zawsze dostępne na miejscu, w sklepie danej sieci. Od pewnego czasu również tworzone są wersje wirtualne takich gazetek, które odczytywane są na ekranie komputera. Takie wersje ulotek dostępne są zazwyczaj na stronach internetowych sklepów. Działają także specjalne strony internetowe, których twórcy zajmują się zbieraniem i prezentowaniem aktualnych gazetek promocyjnych różnych sklepów. W ten sposób odbiorca ma możliwość przeglądania wszystkich ofert w jednym miejscu.
2017/12/01, 21:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.