Budżet domowy krok po kroku

Po co mi to planowanie? Przecież i tak wydajemy wszystkie środki, które zapracujemy. Nie ma sensu rejestrowanie wydatków, od tego nie przybędzie mi przecież pieniędzy. A jednak powinniśmy mieć pojęcie, na co oraz czy na pewno rozsądnie wydajemy nasze środki.


budżet domowy jest to zestawienie dochodów jak też wydatków, przeważnie tyczące się każdego miesiąca.


pożyczka pozabankowa feniko
Dodane przez: Jemel May
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


metodyczna obserwacja budżetu pomoże Ci ocenić kondycję pieniężną Twej rodziny i umożliwi zarządzanie środkami. Budżet domowy możemy prowadzić w notesie, możemy też przygotować prostą tabelkę w Excelu. Tworzenie budżetu zaczynamy od gruntownego rozpisania wszelkich sztywnych dochodów oraz kosztów. Do dochodów należą Wasze pensje, ale pamiętaj też o dochodach z dodatkowej pracy oraz zleceń, z bankowych lokat, z najmu mieszkania, z praw autorskich. Koszty to bezgraniczna ilość pozycji – kredyty, opłaty za mieszkanko, Internet, ubezpieczenia na życie, opłaty za żłobek jak też wszystkie codzienne koszty – pożywienie, ciuchy, przewóz, kultura, medykamenty, itd.


Podstawą planowania budżetu jest uprzytomnienie sobie struktury kosztów a także podzielenie ich na 2 części – wydatki konieczne, takie jak pożyczki, należności za media, pożywienie a także te ponadplanowe, takie jak rozrywka, papierosy, niektóre ubrania bądź jedzenie. Dokonując takiego podziału, możemy oszacować swoją finansową sytuację jak też opracować kolejne kroki.


Następne teksty

Kilka słów o patentach

prawo - akt
Dodane przez: Piotr Drabik
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Patenty wykorzystywane są nie tylko przez popularnych naukowców, ale również przez osoby konstruujące przydatne rozwiązania pożyteczne w codziennym życiu. Dość często taki twórca, a więc podmiot prawa autorskiego zastrzega sobie określoną metodę wytwarzania danego produktu. Tyczy się to zwykle rozmaitych koncepcji otrzymywania związków chemicznych tudzież pokrewnych dziedzin nauki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.