Audyt jako radzenie w procesach kierowania ryzykiem i zapobiegania anomaliom

Obecnie mnóstwo firm musi funkcjonować w żywiołowo zmieniającym się otoczeniu gospodarczym, a ich działaniom towarzyszą coraz liczniejsze niebezpieczeństwa.


Ażeby zapobiec wszelkim niebezpieczeństwom i umożliwić firmie odpowiednie działanie zaistniał audyt wewnętrzny.


Następne teksty

Kilka podstawowych informacji na temat telebimów, w jaki sposób są one obecnie wykorzystywane w nowoczesnej reklamie.

reklama zewnętrzna
Dodane przez: Ryan Bodenstein
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Reklama zewnętrzna od wielu lat jest niezwykle popularna i chętnie wykorzystywana przez rozmaite firmy. W ostatnim czasie w miejsce zwykłych, olbrzymich bilboardów pojawiają się elektroniczne tablice, zwane telebimami.


kłopoty
Dodane przez: NotrucksNolife
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Audytor wewnętrzny jest często niezależnym biegłym, specjalistą, jakiemu poleca się kontrolę i tworzenie sprawozdań. Funkcją audytu wewnętrznego jest doradzanie w procedurach kierowania ryzykiem, także zapobiegania nieprawidłowościom. W ten sposób można stwierdzić, czy procedury zarządzania ryzykiem i ogólne systemy kontroli wewnętrznej są odpowiednie do ryzyka towarzyszącego aktywności organizacji. Audytor (rzuć okiem) wewnętrzny odróżnia się tym, że ma trochę szersze spojrzenie na perspektywy finansowe przedsiębiorstwa, aniżeli księgowy. Rozważa i rozlicza wydatki, jednak nie na bieżąco, lecz z perspektywy czasu. Własne zdania uprzystępnia jednostce, czy też instytucji, na jakiej zlecenie tę firmę kontroluje. Prowadzenie fachowego audytu wewnętrznego jest bardzo trudnym, żmudnym i czasochłonnym wyzwaniem. Polega na metodycznej i dokonywanej w metodyczny sposób ocenie procedur zawiadywania ryzykiem, inspekcji i ładu organizacyjnego, i przyczynia się do poprawy ich działania. Pomaga organizacji zdobyć zamysły dostarczając zapewnienia o skuteczności tych procedur, jak również poprzez konsulting.


Ze względu na małe specjalności, w których poruszają się audytorzy branżowi, winni być specjalistami w swoich sferach i zarazem znać szczegółowo reguły księgowości.
2017/12/25, 13:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.