Agent ubezpieczeniowy - płace, głosy oraz komentarze

Aby móc być agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są potrzebne żadne studia. Wynika to z faktu, iż nie ma rzeczowych studiów dla osób, jakie marzą o takim fachu.

Iżby móc sprzedawać ubezpieczenia starczy przejść gładko rozmowę kwalifikacyjną w jakiejś z agencji ubezpieczeń. Istotnym jest to, aby mieć ukończoną przynajmniej szkołę średnią bądź nawet studia – tego zwykle wymagają pracodawcy szukający agentów dla swej firmy. Aby móc wykonywać pracę w owym zawodzie, należy odbyć szkolenia na agenta ubezpieczeniowego proponowane przez jednostkę ubezpieczeniową. Szkolą one z technik sprzedaży rzeczowych produktów i postępowania z klientem. Aspirant na agenta powinien prezentować się schludnie, elegancko, wzbudzać zaufanie swą postawą, a również mówić oraz wyglądać w najwyższym stopniu profesjonalnie. To klucz do sukcesu przedstawicieli ubezpieczeniowych.


Następne teksty

Co to są agencje PR Wrocław i którymi środkami robią swe zadania?

Telebimy na Dolnym Śląsku
Treści źródłowe: www.medas-media.com.pl
Na pewno od dziecka znasz powiedzenie, które mówi, iż jak Ciebie widzą, tak Ciebie piszą. To szczera prawda, gdyż przecież powodzenie takiego biznesu jest zależne między innymi od postrzegania tej firmy poprzez jej dzisiejszych oraz przyszłych interesantów.


szkolenia na agenta ubezpieczeniowego
Dodane przez: Alejandro Erickson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zajęcie przedstawiciela ubezpieczeniowego polega generalnie powiedziawszy na sprzedaży pakietów polis wybranej firmy zaciekawionym jednostkom. Przeważnie jeżdżą oni na umówione przedtem telefonicznie spotkania do domu klienta po czym tam prezentują mu swoją propozycję w jak w największym stopniu pomyślnym świetle - www.fmg.pl/. Przedstawiciele są upoważnieni przez firmę ubezpieczeniową do parafowania umów ze swoimi klientami, jednak nie pobierają oni od nich żadnych pieniążków. W chwili parafowania przez klienta umowy, agent przestaje się z nim kontaktować, natomiast resztę obowiązków przejmuje jednostka ubezpieczeniowa - sprawdź.


Na ogół jako przedstawiciele pracują osoby młode, dyspozycyjne, częstokroć z własnym autem. Bywa, że jest to ich pierwsza bądź jedna z pierwszych praca (warte przeczytania). Dzięki temu zyskują oni doświadczenie w pracy z petentami. Wymagana jest także niekaralność, a częstokroć również założenie działalności gospodarczej .
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.