Sąd
Pieniądze
Dodane przez: Howard Lake
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Wierzytelności przed organem sądowym – czy osoba pozwana ma szansę na obronę?

Na pewno nie każdy słyszał o postępowaniu upominawczym w formie elektronicznej. Będzie to czynność, która ma miejsce podczas braku spłacania długów. Osoby, które otrzymały zobowiązanie do zapłacenia należności, który jest skutkiem opisywanego postępowania, wiedzą, iż nie można go ignorować.
prawo
Treści źródłowe: pixabay

Żądanie o zapłatę najczęściej rozstrzygane jest w toku postępowania cywilnego

Obecnie mnóstwo spraw z obszaru postępowania cywilnego tyczy się roszczeń o zapłatę. Zazwyczaj są to okoliczności, w których partnerzy nie płacą faktur, czy też występują różnorodne komplikacje finansowe w relacjach ze partnerami. Zależnie od wielkości kwoty, jakiej dotyczy żądanie sprawa rozwiązywana jest przez sąd rejonowy czy też okręgowy.
sąd
Dodane przez: Núria
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Możemy złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty

Nie zawsze chcemy się zgodzić z wnioskiem odmiennych osób, lub z tym jak jesteśmy przez nie traktowani. Dlatego trzeba wiedzieć, że ciągle możemy wyrazić swój sprzeciw oraz tylko od ważności danej osoby oraz naszej bliskości z nią, będzie zależeć jak ten sprzeciw powinien prezentować się. Jeśli to ktoś niedaleki, wystarczy słowne niezgodzenie się z nim, a gdy jakaś instytucja, to powinniśmy się liczyć z tym, że potrzebne będzie stworzenie właściwego dokumentu, które zrozumiale oraz wyraźnie będzie pokazywało nasze stanowisko oraz to, że nie zgadzamy się z takim potraktowaniem.
dokumenty
Dodane przez: 5of7
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Odpowiedź na otrzymany pozew - co w tej sytuacji zrobić?

Dokumentem zaczynającym postępowanie w każdej sprawie jest pozew, którego duplikat sąd doręcza stronie przeciwnej. Strona, która dostała taki pozew ma możliwość reakcji na pozew.
Odpowiedź na pozew powinna spełniać ogólne warunki pisma procesowego. Reakcja na pozew jest także dokumentem procesowym mającym na celu przygotowanie rozprawy, a więc należy podać krótko stan kwestii, wypowiedzieć się co do twierdzeń strony przeciwnej i argumentów przez nią powołanych, także wskazać dowody na poparcie swojego poglądu w sprawie.
komornik

Licytacje komornicze radują się dużym powodzeniem

Kiedy nie spłacamy długu, jaki wzięliśmy, to powinniśmy się liczyć z tym, że nasz dług będzie systematycznie, z dnia na dzień powiększać się, a wtedy zakończy się wyrozumiałość i nasz kredytodawca zacznie się upominać o własną należność. Wówczas do sprawy przystąpi komornik, który nierzadko najpierw przedstawi nam propozycję pomocy oraz ewentualność spłacenia wszystkiego w mniejszych, ale częstszych ratach.
mieszkanie
Dodane przez: Arto Brick
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jakich sytuacjach niezbędna jest pomoc komornika? W jakich sytuacjach powinniśmy się do niego zgłosić?

Sądowi komornicy są funkcjonariuszami publicznymi, jacy działają w rejonowych sądach. Dzięki tej funkcji oferują najlepszą prawną ochronę w zgodzie z prawem karnymi.
Regulamin, dokument
Dodane przez: Historyworks
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Wymarzone zakupy nie zawsze finalizują się przyjemnie. Warto zapoznać się ze swoimi prawami, by zapobiec bolesnym doświadczeniom.

Następny miesiąc, następna wypłata. Nadszedł więc czas, by wyruszyć się na wymarzone zakupy. Miejmy nadzieję, iż skończą się szczęśliwie oraz bez większych problemów klienckich. Nic tak nie niszczy naszej radości jak prędka reklamacja, czy niepełna zgodność towaru z opisem, w wypadku zakupów na odległość.
autoklawy
Dodane przez: Veganbaking.net
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czym jest likwidacja stanowiska pracy i które prawa posiada persona z takiego stanowiska odwołana?

Jeżeli okazałeś się być personą, która utraciła pracę, przekonaj się, z jakiego powodu to się wydarzyło. Być może wyniki Twej działalności były niezadowalające dla szefa, a być może powodem jej utraty okazała się być jego kasacja.
fakturzystka
Dodane przez: HazteOir.org
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Outsourcing – kiedy i co opłaca się zlecać innym firmom?

Rozrastająca się firma znaczy coraz więcej fragmentów, nad którymi powinniśmy panować. Czasami warto się zastanowić nad oddaniem części zadań profesjonalnej firmie zewnętrznej - a więc zainwestować w tak zwany outsourcing.
pożyczka dla firm pko bank polski
Dodane przez: AlphaGeek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Potrzebujecie gotówki na rozwój swojej firmy? Zobacz, jakie masz dostępne możliwości!

Prowadzenie własnej firmy często - przynajmniej na początku - wiąże się z wielkimi nakładami pieniężnymi. W początkowych miesiącach działania właściwie każdy ponosi straty i jest zmuszony dokładać do firmy.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.