PRacownik
branża
Dodane przez: Homeandgardners
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czym jest rachunek do umowy o dzieło i które powinien on posiadać elementy?

Są wszelkie postaci rozliczania się z pracodawcą. Jak wiemy, może zostać to stosunek pracy oparty o umowę o pracę. W przypadku posiadania przez PRacownika działalności przemysłowej, mógłby on swemu pracodawcy po prostu wystawić fakturę.
prawo

Niezgoda na nowe zatrudnienie a odprawa – czy nowe ustawodawstwo jest skuteczniejsze w tej kwestii?

W związku z coraz częstszym przechodzeniem na umowy zlecenie i dzieło, etaty zmniejszają się liczebnie, ewentualnie są dzielone. Zmiana warunków płac, wynikająca przeważnie ze zmiany formy zatrudnienia (szczególnie na niekorzystnych warunkach) sprawia ból głowy nie tylko pracownikom. Nic dziwnego, że pracujący przez lata na umowie o pracę nie przyjmą informacji szefa o zmianie warunków na pół etatu, czy zlecenie.
Biznes, mężczyźni
Dodane przez: Biuro Prasowe Starter
Treści źródłowe: Biuro Prasowe Starter

Coaching, consulting - profesjonalne rozwiązania dla przedsiębiorstw

W naszym pomocnym tekście przedstawiamy kwestia z dziedziny gospodarczej, które są niezwykle ważne w obecnym czasie. Powinien poznać je każdy przedsiębiorca pragnący zdobyć wiele w współczesnym, niełatwym finansowo świecie. Namawiamy do lektury.
dokumenty
Dodane przez: Ian Lamont
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może atrakcyjniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów należy nam się prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Duża liczba z nas rozważa, jakie profity poza wypłatą oczywiście uzyska zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Głównewątpliwości wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak również czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
korporacja
Dodane przez: skha818
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W obecnych czasach praca jest bardzo cennym aspektem, dlatego trzeba ją stale doceniać

Każdy chce pracować. W szczególności ludzie młodzi oraz ci po studiach nie mają ochoty być finansowym obciążeniem dla rodziców czy państwa.


Produktywność w pracy
Dodane przez: Scott Maxwell
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Umowy rodzaju IT - czyli, kilkanaście słówek na temat tego, jakie rzeczy warto na ich temacik wiedzieć

Jak się okazuje, nasz dzisiejszy temat, czyli temacik związany z tworzeniem umów typu IT, bywa zwykle brany w dość leciutki sposób, chociaż bywa on bardzo istotny nie tyle dla pracodawcy, co dla samiutkiej persony, która to takiego typu umowę ma otrzymać oraz ponad wszystko Podpisać.
ergonomia stanowiska komputerowego
Dodane przez: Moll
Treści źródłowe: Moll

Podstawy ergonomii miejsca pracy

Nie ulega dyskusji, iż optymalne zorganizowanie stanowisk pracy to baza do wzorowego wypełniania obowiązków związanych z pracą zawodową. Kilka lat do tyłu nie skupiano się na tym jakoś mocno, jednak w ostatnim czasie da się bez problemu dostrzec, że sytuacja ta zmieniła się. Przede wszystkim zaczęli sobie z tego zdawać sprawę szefowie firm, którzy podążają do tego, aby zatrudnieni mieli odpowiednie otoczenie do tego, by być w jak najwyższym stopniu dobrze zorganizowanymi.
obrazeczek - firma
Dodane przez: Presidencia de la República Mexicana
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czym jest outsourcing?

Kadry, księgowość - co możemy zlecić firmie zewnętrznej i jakie to przyniesie korzyści?


Czym jest outsourcing?

Outsourcing, innymi słowy przekazanie części funkcji czy też procesów firmowych zewnętrznej, wyspecjalizowanej w konkretnej dziedzinie firmie outdoorowej, to coraz modniejsze hasło pośród małych oraz średnich przedsiębiorców.
umowa
Dodane przez: Startup Registry
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - sprawdź, jakie prawa oraz obowiązki posiada pracodawca

Gdy mamy własną firmę, posiadamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywały się ze swoich obowiązków. Powinniśmy też pamiętać, że czasem dobrze jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być przykładowo umowa o zakazie konkurencji. Oczywiście nie zawsze pracownicy chcą się na to zgadzać. Jednak, gdy ta umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w konkretnej firmie to w porządku, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji odnosi się do o wiele dłuższego czasu, tak, więc zanim podpiszemy umowę powinniśmy ją punkt po punkcie przeczytać.
outsourcing pracowników
Dodane przez: Carlos de Paz
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Outsourcing pracowników - bezsprzecznie fantastyczny sposób na obniżenie zatrudnienia

Aktualnie o przetrwaniu znacznej części korporacji decyduje ich poziom konkurencyjności w stosunku do pozostałych firm z określonej branży.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.