Formularz
sąd
Dodane przez: Núria
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Możemy złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty

Nie zawsze chcemy się zgodzić z wnioskiem odmiennych osób, lub z tym jak jesteśmy przez nie traktowani. Dlatego trzeba wiedzieć, że ciągle możemy wyrazić swój sprzeciw oraz tylko od ważności danej osoby oraz naszej bliskości z nią, będzie zależeć jak ten sprzeciw powinien prezentować się. Jeśli to ktoś niedaleki, wystarczy słowne niezgodzenie się z nim, a gdy jakaś instytucja, to powinniśmy się liczyć z tym, że potrzebne będzie stworzenie właściwego dokumentu, które zrozumiale oraz wyraźnie będzie pokazywało nasze stanowisko oraz to, że nie zgadzamy się z takim potraktowaniem.
założenie firmy
Dodane przez: Maryanne
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Łatwe założenie własnej firmy

Każdy, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, albo usług przez dłuższy czas, w sposób profesjonalny i zorganizowany, powinien założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą może być wyprzedawanie książek przez sieć, wykonywanie renowacji mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie stoiska krótkotrwałego.
zwrot podatku z zagranicy
Dodane przez: Junpei Abe
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czy zainteresuje nas zwrot podatku z zagranicy?

Znacznie częściej jest tak, że jedziemy do roboty do jakiegoś nowego kraju, a potem wracamy do swego państwa i to tutaj musimy się rozliczać z tego, co uzyskaliśmy.
rachunki
Dodane przez: kate hiscock
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Rozliczanie podatku a pomoc charytatywna - czyli jak wesprzeć finansowo potrzebujących

Pod koniec każdego roku należy zrobić bilans zarobków z ostatnich 12 miesięcy. Jedni kalkulacje prowadzą dobrowolnie, jednakże większość z nas do tego uciążliwego obowiązku jest po prostu zmuszana.
Księgowość, finanse
Dodane przez: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Jeszcze parę ładnych lat temu rozliczenie podatku było dla większości autentycznym problemem

Nieczytelność formularza trwożyła i przeważająca liczba z nas po prostu zlecała to rozliczenie komuś, kto na tym się doskonale zna. Oczywiście za konkretną opłatą. Szczęśliwie rozwój techniki doprowadził do tego, iż obecnie sami możemy tego dokonać bez niczyjej pomocy.
podatek
Dodane przez: GotCredit
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Nie zapominaj rozliczeniu się z podatku (PIT) za bieżący rok

Wszelki pozyskiwany prawnie dochód, bez względu na to czy jest to przychód z pracy zawodowej, z renty lub też z emerytury musi zostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, to znaczy w Pit 2016.
Lokal
Dodane przez: Corey Chambers
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jeśli szukamy porządnego programu do wypełniania pitów, to warto zaglądnąć do Netu

Porządny program do wypełniania pitów na pewno ułatwi nam życie. Pozwoli on szybciej i sprawniej pozałatwiać te przykre formalności. Uzupełniając pity na komputerze z pewnością zrobimy mniej błędów, a pliki będą bezpieczne na dysku i nie będziemy się obawiać, iż gdzieś się zgubią.


Jeśli szukamy porządnego programu do wypełniania pitów, to warto zaglądnąć do Netu

Jeśli pragniemy na ten przykład ściągnąć program do rozliczania pit 2017, to doskonałym rozwiązaniem może być zaglądnięcie do Internetu.
umowa
Dodane przez: Startup Registry
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - sprawdź, jakie prawa oraz obowiązki posiada pracodawca

Gdy mamy własną firmę, posiadamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywały się ze swoich obowiązków. Powinniśmy też pamiętać, że czasem dobrze jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być przykładowo umowa o zakazie konkurencji. Oczywiście nie zawsze pracownicy chcą się na to zgadzać. Jednak, gdy ta umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w konkretnej firmie to w porządku, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji odnosi się do o wiele dłuższego czasu, tak, więc zanim podpiszemy umowę powinniśmy ją punkt po punkcie przeczytać.
podatki
Treści źródłowe: pixabay.com

Prawo dotyczące podatków w naszym kraju: pracowałeś? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym

Na terenie każdego kraju obowiązuje określone prawo, w tym również prawo podatkowe. Nie inaczej jest w przypadku naszego kraju. Do obowiązków o charakterze podatkowym obywateli pracujących i osiągających dochód zaliczana jest konieczność złożenia rocznego zeznania podatkowego w Urzędzie Skarbowym. Zlekceważenie tego obowiązku to zawsze poważne konsekwencje. Lepiej więc pamiętać o tym, aby w określonym czasie złożyć zeznanie we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym.
pit 2016
Dodane przez: Lucas Hayas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Już za niedługo będziemy musieli rozliczyć podatek, przekonaj się, z których komfortowych rozwiązań można korzystać

Polscy podatnicy są zobligowani do corocznego deklarowania swego przychodu i rozliczenia podatków. To naprawdę gorący okres w Urzędach Skarbowych, gdzie formują się długie kolejki, petenci dostarczają własne formularze oraz załatwiają sprawy powiązane z dopłatami podatkowymi albo oczekiwaniem na zwrot. W sytuacji, jeśli pragnie się, aby wszelkie działania powiązane z rozliczeniem podatkowym przebiegły bezproblemowo oraz szybko, należy się do tego jak najlepiej przygotować.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.