Autorzy
książki prawnicze

Prawo autorskie – z jakiego powodu ma współcześnie tak wielkie znaczenie oraz czemu należy go bezwzględnie przestrzegać?

Prawo reguluje dziś w sumie wszystkie aspekty życia człowieka, toteż liczba aktualnych przepisów jest dość duża. Jedną z gałęzi prawa, która cieszy się znaczącą popularnością oraz jest coraz bardziej potrzebna stanowią wszelkiego rodzaju postanowienia skorelowane z prawem autorskim. Autorzy nie muszą się martwić, że nie będą mogli czerpać korzyści ze swoich dzieł.
tłumaczenia

Na co trzeba zwracać uwagę przy zlecaniu tłumaczeń prawniczych?

Istotna część zleceń tekstowych oznacza nie tylko samo kreowanie contentu, co jego tłumaczenie. Języki translacji są jasne, w każdej możliwej gałęzi nauki, jednak niezależnie od specjalizacji tekstów góruje język angielski. Jeśli tłumaczenia krótkich opisów nie wydają się skomplikowane, to przy materii o charakterze urzędowym tłumaczenie staje się trudniejsze i bardziej wymagające.
rozmowy o autorskich prawach
Dodane przez: EUscreen
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć swoją twórczość autorską?

Jednym z dobrych sposobów na pozyskiwanie przez nas gotówki jest tworzenie przez nas rozmaitych dzieł. W tym miejscu mówimy o utworach, jakie mogą być rozumiane w różnorodnej formie, literackiej, muzycznej, a dodatkowo coraz częściej komputerowej. Nasza twórczość w wielu przypadkach stanowi bowiem ogromną wartość materialną, jaką potrzebujemy za wszelką cenę ochronić. Okazuje się bowiem, że na rynku wielokrotnie spotykamy się z praktykami, jakie mają na celu obniżenie naszych dochodów z tytułu utworzonego dzieła.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.