Adwokat
Prawnicy
Dodane przez: Steven Vance
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Zawodowe porady prawne – czemu dobrze jest z nich korzystać i w jaki sposób poszukiwać dzisiaj najbardziej odpowiedniego prawnika?

W Polsce prawo jest niestety naprawdę skomplikowane. Dość często zmieniane są określone przepisy, z kolei interpretacja paragrafów może sprawiać wiele trudności także tym osobom, które są w tej kwestii fachowcami. Właśnie z tego powodu, kiedy ma się jakikolwiek problem związany z prawem, warto zasięgnąć rady profesjonalisty.
prawnik
Dodane przez: Kevin Napper
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy adwokatem a radcą prawnym, kiedy można udać się po poradę do każdego z nich

Dla niejednej osoby radca prawny i adwokat to w sumie taka sama osoba, jedynie nieco inaczej się nazywająca. Faktycznie aktualnie w coraz większym stopniu różnice pomiędzy nimi zaczynają się zacierać, mimo że od strony formalnej w dalszym ciągu są to dwa niezależne zawody. Zarówno radcy prawni jak i adwokaci cały tok studiów mają identyczny, dopiero po decyzji o aplikacji ich drogi będą się trochę rozchodzić. Zasady pracy w obu zawodach będą regulować odpowiednie ustawy, i w oparciu o nie adwokaci i radcy mogą wykonywać swoje obowiązki.
prawo

Podstawowe podobieństwa oraz różnice pomiędzy zaworami radców prawnych i adwokatów

Jeżeli w pewnym momencie przyjdzie potrzeba skorzystania z pomocy prawnej, to większość osób przede wszystkim z pewnością pomyśli o adwokacie. Bo to właśnie adwokaci będą najczęściej kojarzeni z procesami, obronami i opracowywaniem różnych porad, opinii i dokumentów. Tymczasem trochę z boku pracują również radcy prawni, którzy mają niezwykle podobny zakres obowiązków, co pierwsza grupa prawników. Tak naprawdę są to dwa oddzielne zawody, oba regulowane poprzez odpowiednie akty prawne.
firma odzyskiwanie długów
Dodane przez: Mark Warner
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czym się różni adwokat od radcy prawnego? O jakich sprawach koniecznie trzeba pamiętać?

Adwokat i radca prawny wykonują różnorakie zawody, lecz ostatnimi czasy dostrzegalne jest minimalizowanie różnic pomiędzy tego rodzaju zawodami. Co najlepiej wiedzieć na ten temat?
Kancelaria Adwokacka Bartłomiej Śrutwa
Treści źródłowe: www.morguefile.com

Czy opłaca się pomyśleć o współpracy z obrońcą sądowym w sytuacji spraw rozwodowych?

Sprawa rozwodowa to sytuacja, jaka ma możliwość mieć miejsce w niejednym związku, a dziś taka sytuacja nie dziwi już nikogo. Głównie to małżeństwo, gdzie przez bardzo długo postrzegani są za dopasowanych, może przekształcić się w związek bez miłości.
Młotek sędziego
Dodane przez: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu

Dzielenie majątku czasami wymagają pomocy prawnika

Większość z nas odczuwa obawę przed wymiarem sprawiedliwości, i jest to całkowicie normalne. Sądy kojarzą się większości ze skutymi bandziorami, pilnowanymi przez grupę wyposażonych w broń policjantów, i wieloletnimi wyrokami skazującymi. I rzeczywiście w niejednym przypadku może tak być, w szczególności jak w prasie i telewizji opisywany jest jakiś nagłośniony przypadek, i wszyscy o nim mówią.
Lublin
Dodane przez: grego1402
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak otrzymać alimenty na dzieci? - Sprawdź i znaj swoje prawa!

Spełnianie obowiązku alimentacyjnego to zarówno przeznaczanie określonej kwoty zgodnej z wymogami pociechy oraz naszymi możnościami zarobkowymi, jak też czas oraz praca na rzecz dziecka - wstawanie do niego w nocy, odrabianie lekcji, pranie, robienie zakupów, wspólna zabawa itd.
sąd
Treści źródłowe: foter.com

Rozprawa, apelacja, wyrok… – brak znajomości prawa szkodzi

Mimo tego, iż wielu z nas sądzi, iż zna się niemalże na wszystkim, w momencie, kiedy pojawiają się duże kłopoty, rzeczywistość to weryfikuje. Doskonałym przykładem mogą być problemy związane z prawem. Wielu z nas unika adwokatów oraz kancelarii, ponieważ są to usługi kosztowne i zazwyczaj związane z niemiłymi sprawami – rozwodem, podziałem majątku, problemami z prawem.
ubezpieczenie
Dodane przez: NCDOTcommunications
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Kiedy nieodzowny będzie radca prawny

Praktycznie każdemu z nas prędzej, albo później w życiu może okazać się niezbędne wsparcie ze strony jurysty. Przypadki są przeróżne, poczynając od zwyczajnych konfliktów z pracodawcą, aż po fałszywe oskarżenia, w których koniecznością będzie skuteczna obrona, aby czasem nie ponieść odpowiedzialności za czyjeś omyłki.


Kiedy nieodzowny będzie radca prawny

Pokazuje się więc, iż system sprawiedliwości w Polsce nie zawsze jest taki skuteczny, a co za tym idzie, trzeba bronić się, ażeby nie ponieść odpowiedzialności prawnej za działania których się nie dopuściliśmy, co wymagać będzie sporych nakładów pieniężnych na zatrudnienie świetnego adwokata, jaki będzie w stanie skutecznie wybronić nas od zarzutów.
adwokaci, sąd
Dodane przez: Tori Rector
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Rynek usług prawniczych – zakres usług i wynagrodzenie adwokata w tym kraju

Każdy z nas może się znaleźć w sytuacji, w której będzie mu potrzebna pomoc prawnika. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i czym podyktowane są ceny za usługi prawnicze. Kancelarie prawne posiadają szeroką ofertę, gdyż najczęściej jest to kompletny zakres usług, wykonywanych zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla firm. Jeśli interesują nas usługi, jakie świadczą adwokaci Rzeszów oferuje przede wszystkim doradztwo prawne, reprezentowanie klientów przed policją, prokuraturą oraz sądami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.