Porady prawne dla każdego
radca prawny
Dodane przez: itupictures
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak sprawnie uzyskać daną należność? Możliwości, jakie daje rozmowa ze sprawdzonym radcą prawnym.

Wszelkiego rodzaju kwestie związanie z prawem należy konsultować z profesjonalnym radcą prawnym, gdyż tylko on jest w stanie przekazać nam dokładnych odpowiedzi. Bardzo dużą zagadką dla większości ludzi mogą okazać się problemy powiązane z finansami, ponieważ jest to delikatny temat, o którym wciąż brakuje istotnych informacji. Jak zauważono najwięcej osób potrzebuje pomocy w sprawach które dotyczą alimentów, odszkodowań, czy też spadków, ponieważ są to problemy, które mogą dotyczyć nas wszystkich.
samolot
Treści źródłowe: flickr.com

Czy klientowi przysługuje rekompensata, gdy jego lot został odwołany?

Podróżowanie po świecie stało się teraz prostsze za sprawą rozwoju techniki lotniczej. W dobie globalizmu podróżowanie samolotem nie jest już dostępne wyłącznie dla ścisłej grupy bogaczy. Teraz latanie samolotem jest możliwe także dla ludzi nie posiadających dużych środków na koncie. Jeżeli zakupi się bilet odpowiednio wcześniej, to można latać samolotem niemal za przysłowiową złotówkę. Toteż zarówno podróże dla naszych lokalnych biznesmenów, jak i loty na wczasy stały się możliwe faktycznie dla każdego mieszkańca Polski. Latanie samolotem jest jednak dla wielu ludzi nowym doświadczeniem. Toteż wielu z nich nie wie, jakie ma prawa. Warto więc się z nimi zapoznać, gdyż wtedy będzie możliwe w pełni czerpanie z praw jakie nas dotyczą.
samolot
Dodane przez: Phuket@photographer.net
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Przypadki, w których bez dwóch zdań należy się pasażerom odszkodowanie powiązane z podróżą samolotem.

Przypadki, w których bezsprzecznie należy się osobom podróżującym samolotem odszkodowanie lotnicze zdarzają się rzadko, co nie znaczy, iż nie są możliwe. Głównie dotykają one wydarzeń, w jakich coś dzieje się nie tak jak należy po stronie linii lotniczych. Każdy w takim razie podróżujący samolotem, który nabędzie bilet lotniczy, na dany wylot powinien się zapoznać z tym, kiedy ma możliwość odzyskać swoje pieniądze, a kiedy nie jest to zapewne dla niego dostępne.
lekarz
Dodane przez: http://pixabay.com
Treści źródłowe: http://pixabay.com

Czym jest odpowiedzialność karna lekarza? W jakich sytuacjach ma miejsce, w jakich sprawach może się pojawić?

Znaczenie zgody pacjenta jest coraz bardziej ważne, a bierze się to przede wszystkim z rozwoju praw pacjenta a także ze zmian na linii pacjent - lekarz. Jeszcze do niedawna ten kontakt był dość paternalistyczny, teraz staje się bardziej partnerski. To oznacza, że mamy wiele pytań, a najbardziej ważna jest odpowiedzialność karna lekarza, co oznacza zabieg wykonywany przez lekarza bez pozwolenia pacjenta może być czynem karalnym?
Praca przy komputerze
Dodane przez: Tim Regan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Poszukiwania pracy – jak je dziś przeprowadzać, aby okazały się naprawdę skuteczne?

Poszukiwanie pracy w Polsce nie jest zadaniem prostym. Z jakiego powodu? Przede wszystkim ze względu na dużą stopę bezrobocia, zwłaszcza w mniejszych miastach oraz na wsiach. Niestety, nawet osoby posiadające znakomite wykształcenie czasem mają trudności z odnalezieniem atrakcyjnej posady. Jak w takim razie szukać pracy, aby naprawdę otrzymać odpowiednią ofertę?
umowa
Dodane przez: Startup Registry
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - sprawdź, jakie prawa oraz obowiązki posiada pracodawca

Gdy mamy własną firmę, posiadamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywały się ze swoich obowiązków. Powinniśmy też pamiętać, że czasem dobrze jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być przykładowo umowa o zakazie konkurencji. Oczywiście nie zawsze pracownicy chcą się na to zgadzać. Jednak, gdy ta umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w konkretnej firmie to w porządku, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji odnosi się do o wiele dłuższego czasu, tak, więc zanim podpiszemy umowę powinniśmy ją punkt po punkcie przeczytać.
komornik

Komornik Wrocław – jak zatrudnić kompetentnego?

Komornik nie jest zbytnio lubianym zawodem, ponieważ jego powinnością jest ściąganie należności od dłużnika. Działania egzekucyjne w większości nie są przyjemne, zwłaszcza, gdy jest on zmuszony współpracować np. z ludźmi agresywnymi. Takich dłużników trudno jest namówić do pokojowych działań oraz regulacji długu, więc komornik musi odróżniać się znaczną odpornością na stres, mocną psychiką, cierpliwością, konsekwencją, zdecydowaniem oraz zdolnością podejmowania celnych decyzji. Co zatem zrobić, jeżeli i tobie potrzebny jest dobry komornik z Wrocławia? W jaki sposób wybrać właściwego?
teczka z dokumentami
Dodane przez: Flazingo Photos
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak szukać notariusza o wysokich zdolnościach

Jeśli polskie prawo jest bardzo niezrozumiałe, odpowiednio rozumujący człowiek musi zwracać własną uwagę na jedno: konkretnie chodzi o to, aby nigdy nie deprecjonować konieczności korzystania z usług notariusza.
sąd
Dodane przez: Tori Rector
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Kłopoty z prawem? To jeszcze nie koniec świata! Musisz tylko wyszukać odpowiedniego specjalistę, który ci pomoże

Kłopoty dotyczące prawa mogą się przytrafić niejednemu z nas. I wcale nie znaczy to, że jesteśmy przestępcami. Prawdą jest, że bywają one bardzo różne. Możemy chociażby dostać spadek i mieć problem z jego podziałem. Może nam się także przytrafić wypadek na drodze, po jakim będzie trzeba dochodzić swoich praw w sądzie.
Kuchenka gazowa
Dodane przez: Hoover
Treści źródłowe: Hoover

Jak możemy wybrać innego dostawcę gazu? Tak, to jest możliwe, należy jedynie pamiętać o paru sprawach

Należy zdawać sobie sprawę, że teraz aż 95% udziałów w rynku dystrybucji gazu pójdzie do PGNiG. Ale nie jest to jednoznaczne z tym, że my jako konsumenci jesteśmy do tego zmuszeni, gdyż każdy klient zaliczony do sieci dystrybucji Polskiej Spółki Gazownictwa może zmienić swojego dystrybutora paliwa gazowego. Z kolejnej strony, niezwykle często tym sprzedawcą jest jednak ze spółek grupy kapitałowej PGNiG.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.